У пошуках голови

У пошуках голови

Політичне переструктурування парламенту не могло не зачепити досі принципово безпартійного Голову Верховної Ради, і таки зачепило. Хоча публічно Володимир Литвин заперечує своє бажання пристати до якоїсь із політичних сил, келійно тривають переговори з Аграрною партією України, керівництво якої ось уже другий рік як хоче бачити спікера своїм головою. «Я б дуже-дуже хотів, щоб він погодився стати не тільки членом партії, а і в подальшому бути в Аграрній партії не тільки рядовим членом», — делікатно пояснював у інтерв'ю «УМ» нинішній голова АПУ Іван Кириленко. Звісно, аналогічних пропозицій від інших політиків вистачало, але, кажуть, що Литвин як «справжній сільський хлопець» таки погодився зв'язати свою долю з АПУ. Попри її низький рейтинг — за останніми соцопитуваннями, якби вибори відбулися сьогодні, аграрники не отримали б більше, ніж 1,9 відсотка голосів.

«Союз» без «вінчання»

«Союз» без «вінчання»

Учора на мапі Верховної Ради виникла чергова депутатську група — «Союз». На відміну від НДП-ПППУ та «Демініціатив — Народовладдя», які нещодавно об'єдналися, група «Союз» з'явилася в інакший спосіб — після перейменування. «Донором» став «Народний вибір» Миколи Гапочки. Своєю метою «союзники» ставлять законодавче забезпечення державної політики зі стабільного розвитку економіки і політичної структуризації.

«Дуже приємно. Цар»

«Дуже приємно. Цар»

Учора в Кабінеті Міністрів України за участі болгарського прем'єра та його українського колеги Віктора Януковича відбулося підписання низки міжурядових українсько-болгарських угод з правової, аграрної та соціальної сфер. Глави обох урядів погодилися, що наступним кроком співпраці повинно стати усунення перешкод взаємного руху товарів.

«Єврокрісло» в МЗС напівпорожнє

«Єврокрісло» в МЗС напівпорожнє

Після відставки Олександра Чалого вакантна посада першого заступника міністра закордонних справ з питань євроінтеграції, як прогнозують оглядачі, не скоро отримає «законного» наступника. Наразі функції Чалого тимчасово перейняв 47-річний Олег Шамшур, теж заступник міністра, який курирував, зокрема, взаємини з НАТО, розповів «УМ» речник МЗС Маркіян Лубківський.

Ківалов без «кідалова»

Ківалов без «кідалова»

Відмова від участі у виборчих перегонах, яку Тетяна Ківалова оголосила за тиждень до виборів по 136-му окрузі Одеси, стала несподіванкою. Бо, скажімо, ще кiлька днів тому донька голови Центрвиборчкому в інтерв'ю газеті «2000» запевняла: «Можу твердо сказати: я не буду знімати свою кандидатуру, піду до кінця». І це, незважаючи на те, що Сергій Ківалов постійно вмовляв доньку зняти свою кандидатуру. Рішення Тетяни і вмовляння батька пов'язані з тим, що сьома стаття закону про Центрвиборчком забороняє члену ЦВК бути «подружжям та іншим близьким родичем кандидата». Отже, залишалося одне з двох: або Ківалова знімає свою кандидатуру, або її батько йде з посади голови ЦВК.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Буш по-київськи

Буш по-київськи

«Что ищет он в краю далеком, что кинул он в краю родном?» — це основне питання політичних оглядачів до візиту екс-президента США Джорджа Буша-старшого до Києва. Справді, сьогодні сім'я Бушів не є надто популярною у себе на батьківщині, а тим більше у решті світу, тому навряд чи імідж України покращиться, як мотивує організатор візиту, зять Кучми Віктор Пінчук. З іншого ракурсу, ім'я Буша-старшого не вельми милозвучне для вух патріотично налаштованого українця — екс-президентові Сполучених Штатів не можуть подарувати виступ у Києві в липні 1991 року (тоді Україна була ще в складі СРСР), у якому той закликав українців не виборювати незалежність і погодитися на «ліберальні реформи» у складі Союзу.

Всі статті рубрики