Кому держава винна, тим пробачає?
На сьогодні заборгованість України перед громадянами за судовими рішеннями становить 130 млрд. грн., заявляє урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська. За її словами, уряд передбачає, що найближчим часом буде скасовано закон про мораторій на примусову реалізацію майна державних підприємств, зокрема паливно–енергетичного комплексу, що дозволить певною мірою скоротити вказану заборгованість. «Ми передбачаємо, що впродовж півроку всі особи, які мають на руках невиконані рішення національних судів, повернуті без виконання чи неприйняті Державною виконавчою службою, вони мають бути знову надані Державній виконавчій службі і вона узагальнить цю інформацію, і Кабінет Міністрів спланує порядок погашення цієї заборгованості», — додає пані Лутковська
Земельний «дерибан»
Протягом минулого року в Кіровоградській області було виявлено 149 випадків самозахоплення земель на загальній площі 1800 га. За словами в.о. начальника управління з контролю за використанням та охороною земель головного управління Держкомзему в області Олександра Поперешніченка, до органів прокуратури передано 103 справи, за 58 випадками направлено позови до суду. За двома фактами незаконного відчуження земельних ділянок було порушено кримінальні справи. Так, на території Устинівського району виявлено самовільне захоплення ділянки природо–заповідного фонду загальною площею майже сто гектарів, унаслідок чого державі завдано збитків на суму майже 1 млн. грн.
Оборудки з відходами
У Херсонській області СБУ викрила механізм розкрадання бюджетних коштів під час реалізації програм у природоохоронній сфері. Як повідомляє прес–група обласного УСБУ, передано до суду кримінальну справу щодо керівника корпорації, створеної під егідою Мінекології, який привласнив понад 850 тис. грн. бюджетних коштів. Згідно з матеріалами справи, у 2006 році підприємець уклав з облуправлінням охорони навколишнього природного середовища договір про знищення непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин, які знаходилися на території Херсонщини. Відповідно до актів виконаних робіт, нібито було вивезено та знешкоджено 65,2 тонни відходів, які були в Цурюпинському та Скадовському районах. Після підписання вказаних актів роботу фактично не було виконано. Отримані впродовж 2006—2007 років бюджетні кошти зловмисник переказав на рахунки підприємств з ознаками фіктивності, перевів у готівку і привласнив.