Збуджений подіями в Тунісі та Єгипті, арабський мурашник продовжує вирувати. Позавчора в сутичках із поліцією в місті Ель–Байда на сході Лівії загинуло чотири людини. А в другому за кількістю населення місті Бенгазі, що з 1000 кілометрів на схід від столиці Тріполі, 38 учасників акцій протесту проти лівійського лідера Муаммара Каддафі отримали поранення. Ситуація в Лівії може обернутися громадянською війною, оскільки паралельно організовуються демонстрації прибічників Каддафі. У полковника, який незмінно править країною з часу Вересневої революції 1969 року, і справді вистачає палких шанувальників. Але є й опозиція, яка вчора через соціальні мережі в інтернеті закликала лівійську молодь влаштувати в країні «День гніву».
У телезверненні до народу з приводу протестів у Бенгазі Каддафі у своєму стилі заявив: «Геть ворогів, геть маріонеток! Американські маріонетки, маріонетки сіонізму зазнають поразки!» Проте з метою понизити напругу влада позавчора звільнила з в’язниць ще 110 ісламістів із так званої Ісламської групи лівійської боротьби. Таким чином, кількість звільнених впродовж останнього року політв’язнів зросла до 360.
Уже восьмий день тривають акції протесту в Ємені, де вчора з’явилися перші жертви — поліція відкрила вогонь по демонстрантах, загинуло двоє людей. Місцева опозиція, яка вимагає відставки президента Алі Абдулли Салеха (він править уже 32 роки), призначила на сьогодні «П’ятницю гніву» та «Марш мільйона людей». Координація учасників також здійснюється через інтернет. У столиці Ємену Сані поліція заблокувала двері місцевого університету, який є головним осередком протестів.
Учора під ранок поліція жорстоко розігнала кілька тисяч учасників протесту на Перловій площі в центрі столиці Бахрейну — Манами. Загинуло четверо демонстрантів, серед щонайменше двадцятьох поранених опинився й кореспондент американського телеканалу Ей–Бі–Сі Мігель Маркес. Після розправи з демонстрантами урядові сили заблокували Перлову площу танками та бронетранспортерами.
Бахрейнська опозиція вимагає відставки влади, причому конфлікт має ще й релігійне забарвлення. Нагадаємо, 70 відсотків із 1,3 мільйона мешканців цієї маленької країни становлять шиїти, але влада перебуває в руках сунітської меншини, яка дискримінує більшість.