Останніми днями багато хто скаржиться на погіршення самопочуття — головний біль, слабкість, запаморочення тощо. Як з’ясувалося, на те є причина. 15 лютого о 3.56 ночі за київським часом астрономи зареєстрували винятково сильний вибух на Сонці — так званий сонячний спалах класу Х, який став найпотужнішим за останні чотири роки. Загалом, сонячні спалахи поділяють за їхньою потужністю на п’ять класів: А, В, С, М та Х. Пік потужності кожного з наступного класу в 10 разів перевищує попередній.
Після вівторкового вибуху стався так званий корональний викид маси — материнська маса зірки викинула в космічний простір велетенську кількість швидких заряджених частинок. Науковці попереджають, що саме ці частинки можуть найближчим часом порушити роботу штучних супутників, які перебувають на навколоземній орбіті, телекомунікаційних систем, включно зі стільниковим та радіозв’язком, іншої електронної апаратури. А ще — негативно впливати на здоров’я і самопочуття людей, спричиняючи сильні магнітні бурі. До речі, найбільша хвиля викинутої під час вибуху плазми мала досягнути Землі приблизно сьогодні вдень, тож людям із хронічними хворобами варто бути особливо обережними: заздалегідь прийняти належні ліки, уникати стресів, за можливості якомога більше відпочивати.
Як свідчить у своїй книзі «Король Сонце» відомий астроном Стюарт Кларк, коли в середині ХІХ століття стався схожий за потужністю сонячний спалах, дві третини земного неба набуло кривавочервоного забарвлення, «оскаженіли» компаси та телеграфні апарати. Нинішній вибух є сигналом, що Сонце пробуджується після кількарічного періоду мінімальної активності. Науковці очікують, що найближчим часом наша зірка зберігатиме високу активність. На фотографії, зробленій супутником НАСА, можна побачити навіть два синхронних викиди на Сонці. Найгірше те, що останній, надпотужний, викид стався саме в напрямку Землі. А перебої в роботі систем зв’язку та електроніки на Землі можуть викликати навіть викиди класу М.