Через два місяці після проведення парламентських виборів у Косовi прем’єр–міністр цього «недовизнаного» державного утворення Хашим Тачі оголосив про те, що їх переможці досягли домовленості про створення коаліційного уряду. Очолювана Тачі Демократична партія Косова (ДПК), яка отримала на виборах найбільшу кількість голосів — 32 відсотки, — домовилася про розподіл влади з «Альянсом за нове Косово» (ця політична сила має найменшу фракцію у парламенті). Лідер «Альянсу» Беджет Паколлі отримує президентське крісло, а Тачі, відмовившись від претензій на цю посаду, й надалі очолюватиме уряд. Президента Косова обирає парламент, перше засідання якого в новому складі відбудеться 24 лютого.
Друга, третя та четверта за чисельністю парламентські фракції відмовилися входити до складу коаліційного уряду на чолі з Тачі, оскільки вважають його головним винуватцем високого рівня злочинності та корупції, занепаду економіки й інших проблем молодої країни. ОБСЄ звинувачує Тачі в численних злочинах, у тому числі вбивствах та торгівлі людськими органами.
Партнер по коаліції у лідера ДПК «достойний». Майбутній президент Косова Беджет Паколлі — мільярдер, очолює компанію «Мабетекс груп» і, за даними правоохоронних органів різних країн, тісно пов’язаний з організованою злочинністю. Прокуратури Росії та Швейцарії підозрюють Паколлі в тому, що він за хабарі отримав контракт на реставрацію московського Кремля вартістю 450 мільйонів доларів. Сербська преса повідомляла, що й саму незалежність Косова Паколлі «купив» у спецпосланця Генерального секретаря ООН Марті Ахтісаарі, який був головним архітектором від’єднання цієї провінції від Сербії.