На Стрітення вже кілька років поспіль у Львівському еколого–натуралістичному центрі будять бабаків, адже їх вважають найкращими провидцями весни. Як відомо, у США День бабака традиційно відзначають 2 лютого, ту саму «американізовану» дату перейняли біологи і в Харкові, а от у Львові власний День бабака символічно призначили на 15 лютого, коли «зима з весною стрічається».
В еколого–натуралістичному центрі мешкають два бабаки — чотирирічний Михайлик та трирічна Маруся. Вилазили вони вчора з теплої хатинки на мороз неохоче, проте свою тінь таки побачили. «...Тому весна повинна бути пізньою. Водночас у народі говорять, що, коли бабак виходить із нори і свистить, весна буде теплою. Так сьогодні й було. Тобто можна судити, що весна цього року прийде у звичні терміни», — розповів директор Львівського ЕНЦ Ігор Антахович.
Традиція «досліджувати бабаків» найбільш популярна у США, проте львівські екологи запевняють, що й українці здавна спостерігали за поведінкою цих гризунів. Просто тепер бабаків, які живуть у природних умовах, в Україні мало.
Відчувають прихід весни й інші тварини. Екологи кажуть, що і фазани, і качки вже поміняли забарвлення на весняне.