Минулої неділі у Швейцарії відбувся референдум щодо запровадження жорсткішої системи ліцензування продажу та зберігання вогнепальної зброї. З відповідною ініціативою ще 2007 року виступила неурядова організація з протидії поширенню вогнепальної зброї, яку підтримали лівоцентристські партії, жіночі та пацифістські рухи. Але пропозиція не пройшла: «за» висловилися лише 43,7 відсотка громадян, що взяли участь у референдумі, «проти» — 56,3 відсотка. Явка становила 48,8 відсотка виборців.
Насправді нинішнє законодавство щодо продажу та контролю над зброєю у Швейцарії й так досить жорстке. На референдумі йшлося передусім про скасування чинного з 1874 року закону, яким усім військовозобов’язаним дозволяється зберігати видану в армії зброю вдома. А військовозобов’язаними у Швейцарії є всі здорові чоловіки віком від 18 до 50 років, тобто загалом два з восьми мільйонів мешканців країни. Замість здавати свої пістолети, карабіни та автомати до арсеналів армійських частин, вони часто тримають цю зброю вдома. Часом вона спрацьовує у сварках із сусідами або при спробах самогубства...
Одночасно з федеральним, у столичному кантоні Берн проводився кантональний референдум щодо схвалення будівництва ще одного ядерного реактора на АЕС у містечку Мюхленберг. У самій столиці кантону, Берні, проти Мюхленберга–2 висловилися 65 відсотків учасників референдуму. Але новому блоку бути: загалом по кантону його будівництво підтримало 51,2 відсотка громадян.
На цей час у Швейцарії діють п’ять атомних електростанцій, зведених у 1969—1984 роках. Після Чорнобильської катастрофи швейцарці на референдумі 1990 року висловилися за 10–річний мораторій на будівництво нових АЕС.