Російські спецслужби затримали осіб, яких підозрюють в організації теракту, скоєного 24 січня в московському аеропорту «Домодєдово». Про це повідомив голова ФСБ Олександр Бортніков на закритому засіданні Держдуми, присвяченому боротьбі з тероризмом. За його словами, смертником, який висадив себе в повітря й позбавив життя 36 людей, був 20–річний мешканець Інгушетії Магомед Євлоєв.
За інформацією агенції ІТАР–ТАКС, співробітники ФСБ заарештували в рідному селі терориста Алі–Юрт його ймовірних спільників: 15–річного брата Ахмеда, 16–річну сестру Фатіму та 23–річного приятеля Умара Аушева. Всім трьом висунуто звинувачення в тероризмі, вбивстві та незаконному придбанні і зберіганні зброї та вибухових речовин. Водночас газета «Коммєрсант» називає третім заарештованим не Аушева, а 20–річного Адама Ганіжева. Агенція «Інтерфакс» узагалі повідомляє про арешт чотирьох підозрюваних. Деякі російські ЗМІ поширили наразі не підтверджену офіційно інформацію, згідно з якою теракт у «Домодєдово» організувала група із семи осіб, троє з яких ще нібито перебувають у розшуку.
Експерти з російських спецслужб вважають, що ця терористична група діяла автономно, без прив’язки до жодної з діючих на Кавказі екстремістських груп. Тож поширена напередодні заява лідера чеченських партизан Доку Умарова, в якій він поклав на себе відповідальність за вибух у «Домодєдово», не відповідає дійсності. Мовляв, «примазавшись» до теракту, Умаров просто намагався підвищити свій авторитет та репутацію, оскільки втрачає повагу в середовищі ісламських екстремістів. Такої самої думки дотримуються й західні фахівці, зокрема ЦРУ США.
Російська влада та спецслужби, і навіть прем’єр–міністр Володимир Путін, вже не раз офіційно і неофіційно заявляли про розкриття цієї справи. І всі заяви кардинально відрізнялися. Тож не виключено, що останнє «розкриття» також насправді не останнє. Інгушський правозахисник Магомед Хазбієв у розмові з «Коммєрсантом» висловив обурення арештом неповнолітніх на тій лише підставі, що вони є родичами ймовірного терориста.
Російська влада, мабуть, теж не надто довіряє всім «відкриттям» спецслужб, бо слідом за відставками міліцейських чинів покотилися й голови високих керівників ФСБ. Кількох високих офіцерів притягнено до дисциплінарної відповідальності, із займаних посад звільнено заступника начальника управління Служби економічної безпеки ФСБ, полковника Аладіна, та керівника одного з підрозділів цього управління, підполковника Свєшнікова. Також прем’єр–міністр Путін звільнив керівника Федеральної служби з нагляду в галузі транспорту Геннадія Курзенкова.