15 тисяч голодних бійців
ТОВ «Івала» призупиняє харчування близько 15 тисяч солдатів через борг Міноборони у сумі 75 мільйонів гривень та відсутність договірних відносин із військовим відомством, повідомляє «Українська правда». За словами заступника директора ТОВ «Івала» Ольги Ларіної, на підприємстві ухвалили рішення призупинити забезпечення солдатів гарячою їжею у військових частинах, які воно обслуговує. «З 1 січня 2011 року наше підприємство, як і інші виконавці послуг харчування особового складу Збройних сил, що годували армію у 2010 році, забезпечує харчуванням військовослужбовців строкової служби, спираючись не на договір, як це має бути за законом, а на слово міністра оборони, — заявила пані Ларіна. — Міністр Михайло Єжель особисто запевнив нас та інших виконавців послуг харчування, що Міноборони забезпечить укладання договорів із виконавцями послуг. Повіривши цим словам, ми, незважаючи на заборгованість Міноборони перед нашим підприємством, що перевищує 75 мільйонів гривень, упродовж січня 2011 року забезпечуємо стале та якісне харчування. Ми вимушені припинити надання цих послуг, і вся відповідальність за зрив процесу харчування солдатів строкової служби має бути покладена саме на міністра оборони Єжеля, який і допустив цю ситуацію».
На думку постачальника, така ситуація виникла через недосконалість законодавства у сфері держзакупівель i безвідповідальність керівництва Міноборони, яке не подбало заздалегідь про проведення процедури закупівлі послуг харчування на 2011 рік.
Мін’юст легалізував ЛГБТ
Міністерство юстиції зареєструвало всеукраїнську громадську організацію лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерних людей — Раду ЛГБТ–організацій. За повідомленням прес–служби легалізованої структури, на сьогодні об’єднання налічує 28 громадських і благодійних приймалень, а головна мета ЛГБТ — досягнення в Україні повної громадянської рівності з іншими людьми, формування протидії епідемії ВІЛ/СНІД, становлення політичного і соціально активного життя ЛГБТ–спільноти, задоволення та захист спільних інтересів членів організації.
Сталін таки був незаконний
Міський голова Запоріжжя Олександр Сін заявляє, що не дозволить встановити на місці зруйнованого пам’ятника Сталіну біля обкому Комуністичної партії нову скульптуру, доки Компартія не приведе у порядок документацію про його встановлення. «Я вивчив законодавчу базу цієї історії з пам’ятником Сталіну і дійшов висновку, що він встановлений незаконно. Доки приміщення не приведуть до ладу, відповідно до документації, воно не буде введене в експлуатацію. Ми нічого не дамо будувати нового. Потрібно було усунути пам’ятник, але люди, які це зробили (йдеться про вибух монумента у новорічну ніч. — Ред.), видно, не думали, що знайдуть підтримку в міської влади. А даремно. Хід розслідування я не маю права коментувати і втручатися, але ще раз повторюю — пам’ятник Сталіну встановили незаконно!» — наголосив Сін.
Прокуратура затвердила вирок сину екс–прокурора
Слідчі наглядового за законністю органу Запорізької області інкримінують Дмитру Рудю, який, керуючи автомобілем, на пішохідному переході збив на смерть трьох пішоходів, вчинення злочину, передбаченого частиною 3 статті 286 Кримінального кодексу — порушення правил безпеки дорожнього руху особою, що керує транспортним засобом, яке призвело до загибелі кількох людей. Стаття передбачає позбавлення волі на термін від 5 до 10 років. Наразі справа передана для визначення підсудності до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. Нагадаємо, батько обвинуваченого працював прокурором одного з районів Дніпропетровська.
Загинув гендиректор одеського телеканалу
Правоохоронці повідомляють про смерть керівника телеканалу «Репортер» Володимира Красненка, який помер у вівторок у лікарні нібито після невдалої спроби самогубства. За даними МВС, гендиректор повісився, а факт його смерті підтвердила дружина загиблого, яка також повідомила, що в чоловіка були проблеми із серцем. Як відомо, 5 січня невідомі розстріляли біля власного будинку власника телеканалу Олександра Коробчинського, який від отриманих поранень помер.