Перемовини українських дипломатів з російськими колегами в останні кілька тижнів, схоже, зайшли у «глухий» кут. Чи не єдиною доброю новиною (якщо дії росіян згодом не розійдуться з їхніми заявами, як це вже було неодноразово) є заява, зроблена за підсумками зустрічі міністра закордонних справ нашої держави Костянтина Грищенка зі своїм колегою Сергієм Лавровим. Саме під час цієї розмови наша сторона наголосила на важливості існування в Росії організації українців РФ, які через такі об’єднання зможуть реалізувати свої етнічні права. Натомість російська сторона нібито навіть висловила готовність сприяти діяльності таких організацій і пообіцяла розширити Бібліотеку української літератури в Москві, яка, нагадаємо, є комунальною власністю столиці РФ.
Водночас, як можна було зрозуміти потім із заяв Надзвичайного і Повноважного посла України в Росії Володимира Єльченка, навряд чи росіяни мають на увазі підтримку вже наявних організацій, на кшталт Організації українців Росії, слухання по справі ліквідації якої московська Феміда тимчасово відклала. Як інакше розуміти слова Єльченка про те, що головне рішення, яке ухвалили, — «створення до кінця лютого координаційної ради зі створення Всеросійської організації українців Росії». «Ця координаційна рада, до якої важливо, щоб увійшли представники кожного з восьми федеральних округів Росії, розпочне підготовку до з’їзду, який завершить формування ВОУР та обрання її керівництва, після чого почнеться її реєстрація», — повідомив Єльченко.
Дипломат також пояснив, що створення нової організації та зусилля зберегти ОУР — взаємодоповнюючі процеси, кінцева мета яких одна — початок «функціонування в Росії впливового та ефективного громадського об’єднання». Бо «у багатьох представників діаспори під час зустрічі лунала думка про те, що лінія на закриття Федеральної національно–культурної автономії українців Росії та ОУР з боку російської влади не в останню чергу є результатом допущених помилок нинішнім керівництвом цих організацій». Категорично спростовує сказане послом один із засновників ОУР Валерій Семененко, який у коментарі «УМ» назвав інформацію про неефективність ОУР, яка нібито звучала з вуст представників українців Росії в окремих округах, такою що не відповідає дійсності: «Ми зі здивуванням почули офіційну позицію МЗС, яка не відповідає реаліям і тому, що відбувалося під час засідання представників українців РФ. Так, дійсно були розмови про створення координаційної ради, яка готуватиме, наголошую, у випадку потреби, підґрунтя для створення ВОУР замість ОУР. Утім, повторюю, у випадку необхідності. І жодних термінів наразі не встановлювали!».
Семененко також каже, що ОУР сама висунула ультиматум, аби до гіпотетичного створення нового об’єднання долучилися ті, хто роками створював і очолював ОУР, а наше посольство пристало на цю пропозицію. Утім, обурюється пан Валерій, про жодні терміни до кінця лютого не йшлося — інакше, який резон захищати від ліквідації ОУР. Хіба якщо рішення про ліквідацію російським судом ОУР уже давно ухвалене й узгоджене на найвищому державному рівні двох країн.