Повернені із забуття

Повернені із забуття

Днями Німеччина передала Україні банк даних, що містить особисті відомості та інформацію про місце поховання понад 57 тисяч радянських військовополонених, які загинули в нацистському полоні під час Другої світової війни. Понад 10 тисяч цих справ стосуються українців, уточнюють у посольстві ФРН в Україні. Обмін такими базами даних — це спільний проект Німеччини, Росії та Білорусі, до якого віднедавна долучилася українська сторона. «У лютому цього року в Берліні було підписано угоду про співпрацю між Державним комітетом архівів України та німецьким об'єднанням «Саксонські меморіали», що передбачає обмін інформацією про місця поховання військовополонених — як колишніх радянських, так і німецьких, які перебували у полоні в 1941—1945 роках», — повідомила завсектором зв'язків з громадськістю Державного комітету архівів України Людмила Апанович. Уже кілька років цей проект проводиться під егідою Мінкультури і засобів масової інформації та Міністерства внутрішнніх справ Німеччини.

Квітне «Сад»,

Квітне «Сад»,

Третій день триває в «Українському домі» у Києві ІV Міжнародна виставка-ярмарок «Книжковий сад-2004». Як сказав один зі співорганізаторів акції, голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Іван Чиж, з кожним роком виставка зростає кількісно і якісно, на цьому «Книжковому саду» заявлено 227 учасників. Напозір усе виглядає значно скромніше і песимістичніше, в тому числі й кількість учасників: у порівнянні з минулими виставками їх, здається, стало менше. До того ж від участі у цьогорічному «Саду» відмовилися деякі приватні видавництва, оскільки ціну за оренду бокса для державних і недержавних видавництв виставили різну. Директор «Українзала, що різниця несуттєва, приватні мали заплатити на 60 грн. за квадратний метр більше, ніж державні, а бокс займає 4 метри.

Мутанти на тарілці

Мутанти на тарілці

Європейська комісія позавчора на своєму щотижневому засіданні вперше з 1999 року дала дозвіл імпортувати на територію ЄС генетично модифіковані продукти (ГМП) харчування, повідомляє з Брюсселя агенція «Франс Пресс». Наразі мова лише про так звану «солодку» кукурудзу ВТ-11, яку вирощує швейцарська фірма «Сінжента». Ця кукурудза буде продаватися у непереробленій формі та у вигляді попкорну. З огляду на відсутність домовленості між країнами-членами ЄС стосовно імпорту ГМП, Єврокомісія змушена була взяти на себе політичну відповідальність за порушення мораторію на експорт таких продуктів, який діяв з червня 1999 року. Єврокомісія розглядає питання про допущення на ринок ЄС наступних 33 генетично модифікованих продуктів.

В'язницею став туалет

В'язницею став туалет

Серед білого дня на одну з квартир у Черкасах напали грабіжники. Правда, вибивати двері їм не довелося, господарі спокійно відчинили самі.
Сталося це на вулиці Волкова. Вдома була 20-річна донька цієї сім'ї. Спочатку задзвонив телефон і приємний чоловічий голос на тому кінці дроту радісно повідомив дівчині, що він привіз передачу від її батька, який разом з ним працює за кордоном. Та коли незнайомець разом з «корешом» потрапив у квартиру — відразу почав погрожувати ножем, зв'язав дівчину та запхав у туалет. Там вона й сиділа із зав'язаними очима та заклеєним ротом, доки непрохані гості переривали квартиру у пошуках цінностей.

Рейс смерті

Рейс смерті

Жертв зіткнення потяга з маршрутним автобусом «Василівка—Ізмаїл» побільшало: в Ізмаїльській міській лікарні № 1 помер від тяжких травм 31-річний житель села Василівка Болградського району. Він був одним із 44 пасажирів автобуса і став 16-м загиблим у жахливій аварії. В ізмаїльських лікарнях наразі перебувають 28 потерпілих пасажирів, з них восьмеро — у тяжкому стані, троє — у дуже тяжкому, в тому числі один із пацієнтів — у критичному, повідомляє УНІАН. Лікарі продовжують боротися за життя людей, запевняючи, що медичні заклади забезпечені усіма медикаментами для надання потерпілим ефективної допомоги.

Був порох у порохівницях

Був порох у порохівницях

У злощасному вантажному автомобілі МАЗ-500 працівники ЗАТ «Західукрвибухпром» з військового арсеналу міста Знаменка Кіровоградської області перевозили 8 тонн конверсійних балістичних шашок у синтетичних мішках (їх використовують для масових вибухів у кар'єрах нерудної промисловості). Поблизу села Довгалівське Рокитнянського району Київської області на автодорозі Тараща—Біла Церква небезпечний вантаж загорівся.

Всі статті рубрики