Політична партія «Наша Україна» вітає послідовну позицію ЄС щодо готовності брати участь у модернізації української ГТС, вкотре озвучену прес–службою єврокомісара Гюнтера Оттінгера. Як відомо, наслідком перемовин, проведених з ініціативи попередньогоПрезидента України Віктора Ющенка, Європейського Союзу і трьох найвпливовіших міжнародних фінансових інституцій, було підписання з Україною Брюссельської спільної заяви 23 березня 2009 року. Таким чином сторони офіційно висловили свою згоду щодо участі в модернізації української ГТС за стандартами і правилами ЄС на рівні з іншими зацікавленими сторонами.
Проте уряд України, незважаючи на зміни персоналій, на жаль, не забезпечив реалізації Брюссельської заяви — зроблено занадто мало або нічого для організації і виконання робіт iз модернізації ГТС. Часто така позиція української сторони пояснювалася особливим ставленням російської сторони, яке, серед іншого, врешті–решт проявилося в тому, що Росія просуває інші газотранспортні проекти в обхід України — «Північний» та «Південний» потоки.
Європа ж заради власної безпеки, сприймаючи згадані обхідні маршрути як факт, водночас зацікавлена в розвитку маршрутів через територію України, які є найбільш оптимальними і найменш затратними. «Безумовно, питання про використання українських транзитних маршрутів буде вирішуватися і Україною, і ЄС як споживачем, і Росією як постачальником газу. У цьому контексті Україна сприйматиметься як надійний партнер за умови, що технічна досконалість і європейські норми управління нашою ГТС будуть переконливими аргументами. У такому разі українські маршрути матимуть високі шанси й надалі залишатися ключовими для транзиту газу зi Сходу на Захід», — стверджує політична партія «Наша Україна». Адже без модернізації власного газового сектору, включаючи ГТС, Україна втрачатиме свої шанси і з об’єктивних причин перестане бути транзитером газу до Європи. Саме тому «Наша Україна» закликає уряд невідкладно приступити до реалізації Брюссельської заяви щодо модернізації української ГТС разом з ЄС та іншими зацікавленими сторонами, включаючи Росію, участь яких передбачена згаданим документом.