Асамблея громадських організацій малого і середнього бізнесу з учорашнього дня оголосила початок безстрокового страйку, висунувши у листі до очільника держави шість вимог, невиконання яких можуть спровокувати гострий масовий протест підприємців по всій Україні. На думку членів Асамблеї, Державна податкова служба застосовує процедури перевірок, які суперечать не тільки діючому законодавству, а й взагалі здоровому глузду, а Кабінет Міністрів, усупереч вимогам Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», не робить навіть спроб організувати відстеження результативності цього документа.
Тож підприємці просять у Януковича наступне: переглянути Податковий кодекс відповідно до вимог законодавства у сфері державної регуляторної політики, вилучити з розгляду проекти Трудового та Житлового кодексу, розробити проект зрозумілої і прийнятної для населення пенсійної реформи, долучити до законотворчої роботи представників громадськості, вчених, експертів, фахівців відповідних напрямів, законодавчо встановити відповідальність працівників органів влади за прийняття недосконалих непрофесійних управлінських рішень і забезпечити неухильний контроль над притягненням таких працівників до відповідальності, переглянути склад Кабінету Міністрів та призначити на посади справжніх фахівців.
Однак учора у Києві мітингів станом на 15 годину не було. Член координаційної ради Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу Павло Жовніренко повідомив, що їхня організація 1 лютого проведення страйку в Києві не планувала — лише у регіонах. «Наша громадська організація стосунку до того, що сьогодні оголосив Олександр Данилюк (один із координаторів «підприємницького Майдану», який співпрацював із БЮТ. — Авт.) у Києві, не має. Ми проводимо акції в деяких обласних центрах».
За словами пана Павла, вуличні акції 1 лютого мали відбутися в таких містах: Вінниці, Чернігові, Хмельницьку, Луганську, Львові та Одесі. Утім, як вдалося з’ясувати, у Луганську люди на вулиці не вийшли. У коментарі «УМ» один із координаторів Асамблеї Ігор Запрудський повідомив, що нині луганчани–підприємці відстоюють свої інтереси в судах. Сам пан Ігор вів телефонну розмову з редакцією з приміщення суду: починаючи з грудня, правоохоронці розпочали на нього як на одного з організаторів «податкового Майдану» полювання. Зокрема, вилучили товар і знайшли порушення, суть яких і досі не можуть довести в судовому порядку. «Розпочався тиск на таксистів. Нам у цьому регіоні відстоювати свої права важче, адже влада тут почувається комфортно. Утім, якщо буде несправедливе рішення по моїй справі — люди вийдуть на мітинги. Ми підписуємося під усім, чого вимагає організація в листі до Януковича», — каже пан Ігор.
У Чернігові вчора акції протесту теж не відбулося — наразі йдуть переговори з членами організації. Як розповіла «УМ» Олена Варнакова, голова Чернігівської профспілки підприємців, виступ підприємців був раніше, коли пройшла чутка, що на чернігівський ринок прибудуть ті працівники УБОЗу, які влаштували на київській «Петрівці» перевірку і незаконне вилучення товару — за півгодини всі три тисячі яток на ринку закрилися, потім — усі магазини. Підприємці зібралися під міськрадою і повідомили: якщо історія з «Петрівкою» повториться в Чернігові — пішки підуть до Києва.
Масовий страйк учора відбувся в Хмельницькому. Близько 4 тисяч людей зібралися біля приміщення обладміністрації, аби вимагати припинення репресій проти представників малого і середнього бізнесу та переглянути прийнятий Податковий кодекс. Ніхто з представників влади до людей не вийшов. Чотирьом підприємцям Хмельниччини «шиють» кримінальні справи.