Переглянути дитячий фільм про пригоди Буратіно (i згадати пісеньку про країну дурнів, яку співали казкові герої кіт Базиліо та лисичка Аліса) порадила служба внутрішньої безпеки ДПА у Волинській області керівникам поважних волинських фірм. Тим самим податківці намагалися попередити бізнесменів, щоб вони не втрапили у халепу, як деякі їхні колеги. І хоч бізнесменів дурними людьми не назвеш, однак страх перед посадовцями і звичка «золотити їм ручку» настільки живучі, що затьмарюють розум навіть недурним людям.
Так трапилося й на Волині, де завелися псевдоподатківці. На телефон довіри волинської податкової за останні дні не раз дзвонили працівники відомих у Луцьку закладів iз проханням з’ясувати дивні ситуації. Як установили податківці, в області діяли шахраї, які видурювали гроші у багатих клієнтів.
Шахраї застосовували напрочуд звичайний сценарій. Телефонували, скажімо, в готель чи ресторан, представлялися працівниками ДПА з Києва і розповідали правдоподібну легенду про те, що до Луцька їде делегація податківців зі столиці, яка хоче зупинитися «саме у вашому закладі, бо чули, що тут гарна кухня». Обід чи вечерю замовляли на шість–сім осіб. Потім знову телефонували, цікавилися, чи все нормально, бо люди ж будуть обідати солідні. В день приїзду «делегації» зверталися знову й казали, що люди в дорозі, але в них закінчилися гроші на картках, додзвонитися в Київ не можуть, отож чи не можете ви купити їм поповнення тисяч на три–п’ять. І знаходилися бізнесмени, що купували. Один із перших підприємців Волині клюнув на шахрайський гачок ще в 2009 році.
Нині ж, коли окремі підприємці починали сумніватися в легенді шахраїв, їх одразу залякували перевірками, штрафами тощо. Причому шахраї досконало володіли відповідними термінами й добре вміли тиснути на психіку співрозмовника. «Розводять» бізнесменів і в інший спосіб. Зафіксовано випадок, коли за дзвінком начебто із прес–центру ДПА України відомі волинські бізнесмени перерахували солідні суми на концерт, на який були запрошені перші особи області. Шахрай представлявся Федором Петровичем Ковальовим, але з’ясувалося, що працівника з таким прізвищем у ДПА немає. Прізвище змінити чи видумати нову легенду — для шахраїв не проблема. Як попереджають в обласній податковій, головне — не втратити відчуття реальності й не вірити сліпо кожному дзвінку, навіть якщо він згори.
А ТИМ ЧАСОМ..
Бійці спецпідрозділу «Беркут» затримали на Харківщині псевдоміліціонера– грабіжника. Як повідомляє прес–служба обласної міліції, операцію провели після того, як в Липецькому районі до міліції звернулася пенсіонерка із заявою про те, що на неї у власному будинку напав невідомий. Жінка розповіла правоохоронцям, що чоловік спочатку назвався дільничним інспектором міліції, а потрапивши в будинок, несподівано почав вимагати у пенсіонерки гроші та погрожувати фізичним насильством. У результаті він відібрав у жінки 150 гривень та мобільний телефон. Невдовзі грабіжника затримали. Ним виявися 29–річний мешканець селища Липці. За цим фактом порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 186 КК (грабіж, поєднаний iз насильством).