Співробітники податкової міліції Полтавщини днями «засвітили» та припинили «підпільну» діяльність одного з кременчуцьких підприємств, яке переобладнувало й перепродувало «беушні» вантажні автомобілі марки КрАЗ. Як відомо, такі великі вантажівки здавна складають на конвеєрі цілком легального автозаводу саме в Кременчуці. Посадовці ж неспівмірного з ним за масштабами підприємства організували в наддніпрянському місті функціонування ще одного, так би мовити, «спрощеного» конвеєра. Зокрема, скуповуючи старі напіврозібрані автівки, рами та інше начиння, тут на базі агрегатів із «перебитими» номерами комплектували вантажівки експортної модифікації, щоб за підробленими документами продавати їх як нові. А звідки ті «новинки» з’являлися у продавців? Із бухгалтерських звітів випливало, нібито останні також купували їх у суб’єктів господарювання, яких насправді не існувало в природі, себто фіктивних...
Як повідомив власкору «УМ» прес–офіцер обласної податкової міліції Дмитро Скобельський, у виробничому та офісному приміщеннях такого собі «дублера» автозаводу його колеги виявили чотири «оновлених», готових до продажу КрАЗи, кілька рам та двигунів, а також інші вузли й деталі до вантажівок цієї марки на загальну суму близько 2,4 мільйона гривень. Зараз міліціонери–податківці відстежують товарні й фінансові потоки згаданих «підпільників», уточнюють суму завданих ними значних збитків. Адже йдеться не лише про безпосередню наживу спритників, які вдавалися до відвертого обману, а й про іміджеві втрати відомої торгової марки. Бо ж закордонним покупцям у таких випадках щоразу замість нової підсовують «беушну» техніку з обмеженим виробничим ресурсом і технічними характеристиками, які, м’яко кажучи, не збiгаються з відображеними у паспортах відомих вантажівок.
Однак найприкріше те, що подібних шахрайських «дублерів» Кременчуцького автозаводу в цьому місті виявляють уже не вперше. А точніше — регулярно, не рідше одного разу на кілька років. Хоча зрозуміло: непомітно для стороннього ока «склепати» потужний КрАЗ, а тим більше налагодити «підпільний» конвеєр практично неможливо. Та навіть після того, як спритників затримують, конфісковують їхнє майно, нові «голови» в цієї «гідри» виростають знову і знову. На переконання багатьох кременчужан, тільки тому, що цей надто прибутковий тіньовий бізнес має свій «дах» і у столиці, насамперед у правоохоронних органах.