Ситуація навколо виборiв ректора Донецького національного університету, яка була в об’єктиві протягом кількох останніх місяців, хоча й не вирішила проблеми, проте набула відповідних ознак. Як стало відомо «УМ» iз джерел, що заслуговують на довіру, професор Юрій Лисенко, який отримав перемогу на демократичних виборах ректора ДонНУ, під зовнішнім тиском, а саме — з боку профільного Міністерства освіти й науки, прийняв рішення зняти свою кандидатуру з майбутніх перегонів. У його рішенні вбачається тиск, який чинився на самого претендента та на членів його родини протягом цього періоду.
«УМ» удалося зв’язатися з одним із соратників Юрія Григоровича, який прокоментував ситуацію, що склалася навколо цих подій і збiгається з думкою більшості співробітників цього навчального закладу: «Це вже не боротьба за крісло ректора ДонНУ. Юрій Григорович ніколи б не погодився зайняти крісло очiльника університету без підтримки співробітників і студентства. Професор Лисенко — досвідчена людина і вчений з ім’ям, а тому йому важко протистояти тому опору, який іде від владних структур, в першу чергу від Міністерства науки й освіти. Чиновники від освіти в Києві не бажають бачити його на посаді ректора, тому слова про демократію тут зайві».
З точки зору більшості співробітників університету, Юрій Григорович був гідний посади ректора, але, зважаючи на тиск, вирішив зняти свою кандидатуру. Пан Лисенко зробив для себе вибір — із теперішньої владою цивілізованими засобами боротися неможливо. Нездорова ситуація, яка панує нині у провідному навчальному закладі Донеччини, спонукає багатьох цінних співробітників та вчених, які підтримують пана Лисенка, покидати стіни ВНЗ.
«На мою думку, та й, упевнений, переважної більшості моїх колег–співробітників Донецького національного, рукотворна ситуація має політичне забарвлення і ніякого стосунку до освіти, а тим більше до демократії, не має. На жаль, питання науки й освіти сьогодні в руках невігласів. Хто від цього виграє? Важко сказати. Але донецькі освітяни й студенти програють точно», — зазначив співрозмовник «УМ».