Минулої неділі в інтернеті з’явилася інформація про жорстоке побиття полтавськими міліціонерами «журналіста «5–го каналу» Юрія Стеценка». При цьому про знущання над ним двох співробітників карного розшуку перед об’єктивом відеокамери розповідав сам потерпілий. Щоправда, невдовзі з’ясувалося, що 25–річний Юрій ніколи не був журналістом і не працює на згаданому всеукраїнському каналі — в нього телевізійники раніше нібито лише орендували техніку. При цьому серед ровесників він є досить помітною людиною як віце–президент громадської організації «Танцювальна Полтавщина» і керівник місцевої Федерації спортивного боулінгу. Зрештою, від міліцейської сваволі повинен бути «застрахований» будь–який громадянин, незалежно від професійного та суспільного статусу...
За словами ж пана Юрія, минулої п’ятниці після обіду біля «казенного» приміщення одного з мікрорайонів міста до нього підбігли двоє на той час іще не відомих осіб і, долаючи спротив, ударили його по голові та вже фактично без свідомості заштовхали в автомобіль, відвізши у міське управління міліції. Там затягли на другий поверх, відімкнули мобільний і майже чотири години продовжували «виховувати» за допомогою кулаків, б’ючи по голові та спині. У такий спосіб міліціонери нібито спонукали його до написання спочатку «явки з повинною» щодо крадіжки трактора у приміському районі, а потім вимагали обмовити у скоєнні цього злочину інших знайомих йому осіб.
М’яко кажучи, «підвищену» увагу до власної персони Юрій Стеценко пов’язує з намаганнями тих же таки правоохоронців у рейдерський спосіб вплинути на бізнес його батька, котрий володіє досить значною часткою майна однієї з виробничо–комерційних фірм, у якій син, відповідно, є заступником директора. Останні удари від міліціонерів по потилиці, за словами пана Юрія, вiн отримав уже тоді, коли від нього на прохідній міськуправління вимагали засвідчити у спеціальному журналі відсутність будь–яких претензій до правоохоронців, а відпустили тільки після того, як побачили його батька. Останній відвіз сина в лікарню, де фахівці–медики зафіксували у того досить серйозні травми та ушкодження й одразу госпіталізували.
Водночас, як повідомив учора «УМ» начальник відділу зв’язків із громадськістю обласної міліції Юрій Сулаєв, згаданий громадянин був доставлений у міськуправління міліції за рішенням слідчого лише як свідок однієї з крадіжок на полтавському підприємстві, після чого у згаданому журналі залишив власноручний запис про відсутність претензій до правоохоронців. При цьому, за інформацією пана Сулаєва, минулого року тому ж таки фігуранту нової «гучної» справи Октябрський районний суд Полтави відміряв чотири роки позбавлення волі за шахрайство з відстрочкою виконання вироку на два роки. Таким було покарання за те, що засуджений видурював у довірливих покупців передоплату за комп’ютерну техніку, яку пропонував через інтернет. За словами Юрія Сулаєва, найприскіпливішу перевірку останніх оприлюднених у ЗМІ фактів про побиття зараз ведуть як його колеги–міліціонери, так і працівники прокуратури.