Учора поліція Тунісу застосувала сльозогінний газ для розгону тисяч демонстрантів, які ще з неділі, незважаючи на комендантську годину, проводили в столиці акцію протесту з вимогами відставки глави тимчасового уряду Мохаммеда Ганнуші. Як повідомляє «Франс пресс», сутички відбулися перед резиденцією прем’єра. Маніфестанти закидали поліцію камінням та пляшками, а та відповіла «черемхою» та кийками. Багато учасників акцій протесту приїхали з провінції. Житла в столиці вони не мають, тому розбили в центрі наметове містечко. Мешканці столиці приносять учасникам Жасминової революції, як охрестили антиурядові виступи в Тунісі, їжу та гарячі напої.
Навіть після того як 14 січня з країни втiк повалений у результаті революції президент Бен Алі, масові акції протесту не вщухають. Активна частина населення відчуває, що влада знову хоче обдурити народ, залишивши на високих посадах більшість представників оточення Бен Алі. Серед них і Мохаммед Ганнуші. Щоправда, він пообіцяв не балотуватися в президенти й піти з політики, але може посприяти утвердженню в новій владі представників старого режиму. Дату нових парламентських та президентських виборів ще не призначено — за законом, вони мають відбутися протягом 60 днів після відставки президента.
Щоб хоч формально розвіяти такі підозри, нова влада минулого тижня заарештувала 33 родичів поваленого президента, а вчора — двох його колишніх близьких співробітників: радника Абдельазіза бен Діа та міністра внутрішніх справ Абдуллу Кволлала. Тривають пошуки ще одного президентського радника — Абдельвахаба Абдаллі. Також затримано власника приватного телеканалу Hannibal TV, за звинуваченням у поширенні закликів до насилля.
А ТИМ ЧАСОМ...
Події в Тунісі вплинули на весь арабський світ, де прибічники реформ мріють таким самим чином усунути місцевих владних халіфів. Після акцій самоспалення на знак протесту в Алжирі, Єгипті та Мавританії минулими вихідними антипрезидентські виступи спалахнули в Ємені. Їх найактивнішими учасниками були студенти та жінки. Позавчора поліція застрелила на півдні Ємену одного демонстранта та заарештувала в столиці Сані 19 активістів опозиції. Усім їм висунуто звинувачення в незаконній організації масових акцій.
Президент Ємену Алі Абдулла Салех є одним з арабських владних довгожителів, який заявляє про свою демократичність, але кидає представників опозиції до в’язниць. У намаганні зміцнити свою владу та відданість силових структур президент Салех під час позавчорашнього телезвернення до народу запропонував опозиції діалог, а держслужбовцям та військовослужбовцям — підвищення зарплат на 47 доларів (до 234 доларів за місяць).