Розвиток флористики в Україні почався понад 40 років тому, коли у складі Київського міського товариства охорони природи було засновано відповідну секцію. До неї входили люди різного віку й професій, об’єднані любов’ю до природи.
Нині у складі клубу, якому 2005 року за високий художній рівень було присвоєно почесне звання Народного аматорського колективу, — 30 флористів. Багато хто з них має звання майстрів народної творчості. Тож на ювілейній виставці «Нам — 40 років», яка вчора відкрилася у столиці в Українському фонді культури, художникам є чим похвалитися.
На виставці представлено понад 70 робіт, виконаних трьома поколіннями флористів. Як розповідає керівник колективу Віра Авдєєва, витворів флористичного мистецтва так багато, що тематичні виставки організовують досить часто. «Наша група працює в напрямі пласкої флористики, яка називається «ошибана», — пояснює майстриня. — Ми використовуємо засушені під пресом рослини, які представляють живу палітру для найфантастичніших ідей і водночас зберігають магічну ауру природи».
У похмурий сезон року відвідувачів не залишать байдужими витончені роботи старійшин–флористів Леоніда Кульчицького та Єфросинії Гуреєвої, філігранна творча техніка призерки міжнародних конкурсів Любові Сильчєнкової, пейзажі та різьблення по дереву Октябрини Пуніної, майстерно виконані панно Ванди Садовської, Ніни Мінченко, Ядвиги Добровольської, Людмили Конинської та інших майстрів.
Ветерани передають свій досвід молодому поколінню. Ганна Філіна, яка експонує дві свої роботи «Зимова казка» й «Альтанка мрій», займається флористикою 10 років. «Спочатку я складала об’ємні букети з квітів, пізніше закінчила курси у майстра народного мистецтва Ніни Мінченко», — розповідає Ганна. Тепер художниця захоплюється створенням пейзажів. «У роботі ми застосовуємо тільки засушені матеріали без додавання будь–яких фарб: кукурудзяні качани, листя дерев, квіти і навіть бананові шкірки. Мисткиня зізнається, що захоплення так і залишається хобі — свої прекрасні витвори Ганна дарує рідним і друзям. Лише іноді на увічнену красу знаходяться й покупці.
Виставка триватиме до 7 лютого, відвідати її можна щодня з 10–ї до 18–ї у приміщенні Українського фонду культури, що на вулиці Липській, 16–а.