Багаті та відомі в політичних колах особи, які уникали сплати податків, відтепер не зможуть спати спокійно. Колишній співробітник швейцарського банку «Юліус Баєр» Рудольф Елмер передав засновникові викривального сайту «Вікілікс» Джуліану Ассанжу два компакт–диски з інформацією про банківські рахунки двох тисяч відомих постатей, які впродовж періоду 1990—2009 років уникали сплати податків у себе на батьківщині. Як повідомили Елмер та Ассанж на спільній прес–конференції в Лондоні, ці дані містять назви міжнародних концернів, різноманітних фондів, холдингових компаній, та прізвища відомих діячів культури, економіки і близько 40 провідних світових політиків, які шахрайськими методами уникали сплати податків та ховали гроші в офшорних зонах.
55–річний Рудольф Елмер пояснив мотиви свого вчинку так: «Ця система нищить наше суспільство. Гроші фінансових інституцій, міжнародних корпорацій та окремих осіб приховуються в «податкових раях» і перебувають за межею дії будь–якої юрисдикції». Частину переказаної «Вікілікс» інформації Елмер зібрав сам, але більшість матеріалів йому таємно передали його однодумці, які працюють у банках чи іншим чином мають доступ до банківських таємниць. Перед тим, як оприлюднити цю інформацію, співробітники «Вікілікс» мають ретельно перевірити її на достовірність, тому на підготовку до публікації піде щонайменше два тижні.
Противники розкриття банківських таємниць вказують на те, що колишній банкір діє не стільки з почуття справедливості, як із помсти. Елмер дійсно свого часу очолював філію швейцарського банку «Юліус Баєр» на Кайманових островах — одному з найвідоміших у світі «податкових раїв». Він особисто допомагав багатим клієнтам знаходити способи уникання сплати податків, але одночасно збирав на них компромат, через що і втратив свою посаду 2002 року. Елмер вимагав компенсацію за звільнення з роботи, а коли її не виплатили, то вирішив стати на шлях помсти.
За порушення правил зберігання банківської таємниці екс–банкіра притягнули до судової відповідальності: сьогодні він постане перед судом у Цюриху. Як зазначає швейцарський інформаційний портал Swissinfo.ch, швидше за все, Елмер діє з ідеологічних міркувань, а не матеріальних мотивів. Про це свідчить той факт, що йому вже пропонували виплату щедрих грошових компенсацій та закриття всіх судових справ в обмін на мовчання, але чоловік не погодився.