Учора міліція продовжувала «шманати» тих, хто так чи інакше пов’язаний з діяльністю націонал–патріотів. «Відхрестившись» напередодні, що затримання членів ВО «Тризуб» ім. Степана Бандери напряму пов’язане з подіями навколо вибуху монумента Сталіну в Запоріжжі, люди у погонах продовжують допитувати прихильників правої ідеї. Так, столичні правоохоронці провели обшук у помешканні блогера і журналістки Олени Білозерської, відомої тим, що бере участь майже у всіх громадянських акціях і є прихильницею націонал–патріотів.
Станом на обідню пору «УМ» не могла зв’язатися з Оленою — її телефон був відімкнений. Водночас, прояснив ситуацію у коментарі «УМ» адвокат Сидір Кізін, iз Білозерською не було зв’язку, оскільки міліціянти, окрім всієї оргтехніки, фото та відеоапаратури, вилучили ще й мобільні телефони не лише журналістки, а і її рідних. Олену поки не затримували. «Такі дії міліції суперечать закону про державний захист ЗМІ, згідно з яким вилучати техніку, яку журналіст використовував для виконання професійних обов’язків, заборонено, — каже Сидір Кізін. — Наразі ми вже готуємо скаргу на дії міліції, яку найближчим часом направимо до прокуратури».
Олена Білозерська цікавить співробітників столичної міліції у справі про підпал київського офісу Партії регіонів, пояснив адвокат. «Їх (міліціонерів. — Авт.) цікавить питання підпалу в Києві офісу Партії регіонів. Очевидно, питання до журналістки мають безпосередній стосунок до «тризубівців», прес–служба яких учора заявила, що, зрозумівши абсурдність звинувачень її членів до вибуху пам’ятника Сталіну, МВС намагається «повісити» на активістів ВО підпал 31 грудня минулого року офісу ПР у столиці: «Зрозумівши, що представники міліції перевищили свої повноваження та скоїли низку протиправних дій, які стали резонансними по всій Україні, затриманим почали інкримінувати іншi абсурднi звинувачення».
Учора також стало відоме місце перебування одного з затриманих «тризубівців» Максима Кушніра, його знайшли у Кіровському відділенні міліції Кіровограда. Вимагали відпустити своїх членів iз буцегарні і члени ВО «Свобода», які провели пікет у Запоріжжі. До ізолятора тимчасового утримання на вулицю Верхню прибули не лише місцеві активісти, а й однодумці з Одеси, Херсона, Нової Каховки. Основна вимога — припинити протиправні дії правоохоронців, які напередодні повторно затримали заступника голови Запорізької обласної організації ВО «Свобода» з молодіжних питань Юрія Гудименка, а також Олександра Вовка.
Офіційно підтвердивши затримання підозрюваних у пошкодженні пам’ятника Сталіну — «відрізанні голови архітектурній формі», міліція Запорізької області не уточнює, скільки осіб і кого саме затримано. Юрія Гудименка та Олександра Вовка, до речі, було доправлено до Жовтневого райвідділу міліції, однак у журналі реєстру їхні прізвища не зазначалися, повідомив очільник запорізьких «свободівців» Віталій Подлобников. Він також акцентував на тому, що перед пікетом ІТУ силовики лякали його недопустимістю перешкоджання роботі закладу і тиску на співробітників міліції. А «Свобода», у свою чергу, направила звернення до прокуратури щодо незаконного затримання та протиправних дій міліціянтів. Адже навіть адвокату відмовили у зустрічі з Юрієм Гудименком.