Повінь, яка наприкінці минулого року почалася в третьому за кількістю населення австралійському штаті Квінсленд (4 мільйони мешканців), сягнула свого піку. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, під водою в цьому штаті опинилися території, які дорівнюють сумарній площі Франції та Німеччини. Станом на вчора кількість затоплених чи повністю відрізаних від світу міст у Квінсленді зросла з 22 до 40. Триває евакуація населення регіонів, яким загрожує повне затоплення. Мешканців, які не бажають залишати свої домівки з усім нажитим скарбом, співробітники поліції та пожежної охорони намагаються забезпечити питною водою та харчами. Влада попереджає населення про небезпеку пересування в повеневих водах, які кишать отруйними зміями, а в окремих регіонах — і крокодилами.
Найгірша ситуація склалася в місті Рокхемптон, більшість iз 75 тисяч мешканців якого евакуйовано за вимогою поліції. Рівень води в річці Фіцрой, що затопила це місто і ще тисячі квадратних кілометрів, ось–ось сягне позначки 9,4 метра вище нормального.
І це ще не рекорд. У районі маленького містечка Сент–Джордж рівень річки Балонні найближчої суботи має здійнятися на 14 метрів.
Уряд штату Квінсленд провів термінове засідання, на якому розробив стратегію боротьби з повінню, що її австралійські ЗМІ за масштаби вже назвали «біблійною». Окрім гуманітарних проблем, треба вирішувати економічні. Повінь завдала економіці штату величезних збитків. Головні галузі економіки Квінсленду — аерокосмічна промисловість, видобуток вугілля та кольорових металів, тваринництво, вирощування бананів, ананасів, арахісу та цукрової тростини. Велика вода вдарила по всіх цих галузях, та найбільше — по виробництву цукру та видобутку вугілля. Суму збитків уже оцінюють у мільярд доларів, а кожен наступний день повені додаватиме до них по 100 мільйонів.
Квінсленд задовольняє половину світових потреб у коксівному вугіллі для виробництва сталі. Учора голова уряду штату Анна Блай повідомила, що через повінь видобуток вугілля скорочено на 75 відсотків. На ринках Азії, головного споживача австралійського вугілля, почалася паніка. Ціни на нього підскочили, що може спричинити глобальне зростання цін і на інші енергоносії. За прогнозами уряду Австралії, на усунення наслідків цієї повені знадобиться близько року. Лише впродовж останньої доби вартість австралійського долара впала по відношенню до американського на 1,2 відсотка.