Учора в місцевому суді Жовтневого району Запоріжжя мало відбутися попереднє слухання кримінальної справи, фігуранти якої — троє звинувачуваних у підриві Свято–Покровського собору. Як з’ясувала «УМ» у відомстві на Гоголя, 149, засідання тривало кілька хвилин. Цього суду вистачило, аби задовольнити клопотання сторони захисту: без участі звинувачуваних, яких вчора не було доправлено, процес не розпочинати.
Нагадаємо, вибух саморобного пристрою в запорізькому храмі стався 28 липня 2010 року під час богослужіння. Дев’ятеро мирян зазнали поранень, а 80–річна черниця Людмила загинула. За фактом вибуху порушили кримінальну справу, розслідування якої завершено, і 4 грудня прокуратура Запорізької області затвердила звинувачення: колишньому паламарю Антону Харитонову, його брату Сергію Дьоміну і церковнослужителю Євгену Федорченку інкримінують низку злочинів за вісьмома статтями Карного кодексу, можливе покарання за які — до п’ятнадцяти років позбавлення волі.
У процесі досудового слідства затримані змінювали свої свідчення: то зізнавалися в організації вибуху, то заявляли, що зробили це під тиском правоохоронців. Цю версію, по завершенні службового розслідування, офіційно спростував Центр громадських зв’язків УМВС у Запорізькій області. Запевненню силовиків у неупередженості слідства не вірить Ольга Дьоміна, мати Сергія та Антона: «Хлопці до останнього дня цікавилися, чи шукають справжніх злочинців. Я не сумніваюся, що моїх дітей звинувачують у тому, чого вони не робили». Юристи, в тому числі начальник відділу обласної прокуратури Євген Просвєтов, не виключають, що 14 січня суд може направити справу на додаткове розслідування. Хоча вже 6 серпня міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов доповідав особисто Президенту, що злочин розкрито, і є рішення суду про арешт трьох підозрюваних.
Затримували, до речі, й адвоката Ларису Шевчук, яка представляла інтереси Євгена Федорченка — за підозрою у передачі міліціонерам трьох тисяч «хабарних» доларів (щоправда, в іншій справі). Коли її відпустили, пані Шевчук заявила, що в такий спосіб фігурантів «безбожної справи» хочуть залишити без активного захисту.
А ТИМ ЧАСОМ...
Очільники УПЦ Московського патріархату призначили нового наставника єпархії: архієпископом Запорізьким і Мелітопольським став владика Лука. Дещо несподівано, позаяк зміщений владика Йосип правив недовго. Одна з неофіційних версій — керівники підірваного храму таки заплямували честь УПЦ МП. Адже, подейкують, колишній паламар виносив гроші з церкви в інтересах не власних, а громади, рятуючи чималу суму від розтрати. Минула небезпека — повернув гроші до храму. Таємне стало явним, ось і сталися кадрові ротації на церковному олімпі…
На своїй дебютній прес–конференції владика Лука запевнив, що він молиться за душі звинувачених.