Аж занадто важким видався ранок і наступні кілька днів після новорічної ночі для мешканців селища Сарата Одеської області. У перший же день 2011 року люди десятками (подекуди цілими сім’ями) почали звертатися до лікарів зі скаргами на отруєння. Головним винуватцем своїх бід саратинці небезпідставно вважають місцевий водогін, з якого у передсвятковий вечір 31 грудня раптом потекла вода з характерним запахом нечистот, а вже за добу з’явилися й перші випадки отруєння.
Як повідомили вчора «УМ» в інфекційному відділенні Саратської центральної районної лікарні, на стаціонарному лікуванні там нині перебуває троє місцевих дітлахів, яких можна віднести до хворих «з імовірного осередку спалаху інфекційного захворювання». «У дітей дійсно виявлено ознаки гострого інфекційного отруєння, однак усі вони перебувають у задовільному стані. До них, як і до інших мешканців Сарати, які періодично звертаються до нас зі скаргами на отруєння (різке підвищення температури, нудота, болі в суглобах тощо), застосовують стандартні, як для таких випадків, методи лікування», — запевняють у лікарні.
При цьому медики, як і їхні колеги з СЕС, досі не знають причини спалаху захворювання. Однак вони не виключають, що інфекція дійсно могла поширитися через водогін, адже торік у Сараті склалася схожа ситуація — тоді внаслідок техногенної аварії у водопровідну мережу потрапили каналізаційні стоки.
Наразі на місці події працює комісія у складі представників обласного управління МНС і епідеміологів. До з’ясування остаточних причин отруєння мешканцям селища суворо заборонили без попереднього кип’ятіння вживати в їжу воду з–під крана. Втім така заборона виявилася зайвою: налякані першими повідомленнями про численні отруєння люди, не чекаючи вказівок «згори», відмовилися використовувати водопровідну воду навіть для технічних потреб — вони купують воду в магазинах або ж завозять її з навколишніх сіл.