Парламент Казахстану просить президента залишитися
Депутати Мажилісу (Нижньої палати) парламенту Казахстану вчора ухвалили звернення до президента країни Нурсултана Назарбаєва про призначення республіканського референдуму з питання змін до Конституції, які передбачають можливість продовження його президентських повноважень до грудня 2020 року. «Ми, депутати парламенту, як і весь народ Казахстану, тільки з вами і з вашим ім’ям пов’язуємо успішне майбутнє нашої країни», — процитував текст звернення до президента спікер Мажилісу Урал Мухамеджанов. Він також повідомив, що законопроект про внесення змін до Конституції уже підготовлено. Тепер проект звернення до президента мають схвалити також депутати Сенату (Верхньої палати) парламенту країни. Напередодні керівник ініціативної групи, ректор Семипалатинського державного університету імені Шакаріма Ерлан Садиков, оголосив, що на підтримку проведення референдуму про продовження повноважень президента зібрано вже близько 150 тисяч (при потрібних 200 тисячах) підписів. Нагадаємо, нинішній президентський термін Нурсултана Назарбаєва, який править країною 20 років, вичерпується у грудні 2012–го. Але днями ЦВК зареєструвала ініціативну групу щодо проведення референдуму, який дозволив би продовжити повноваження Назарбаєва до 2020 року без жодних виборів.
Росія: президент покарав винних за падіння супутника
Президент Росії Дмитро Медведєв звільнив віце–президента, головного конструктора із засобів виведення РКК «Енергія» В’ячеслава Філіна та заступника керівника «Роскосмосу» Віктора Ремішевського. Керівникові «Роскосмосу» Анатолію Пермінову було оголошено догану. Відповідне рішення глава держави ухвалив за підсумками доповіді, представленої йому віце–прем’єром Сергієм Івановим та присвяченої розслідуванню невдалого запуску ракети «Протон» із супутниками ГЛОНАСС 5 грудня. Тоді в Тихий океан на відстані 1,5 тисячі кілометрів на північний захід від Гонолулу впав розгінний блок із трьома супутниками ГЛОНАСС–М, які мали завершити формування російської глобальної навігаційної системи ГЛОНАСС. Комісія з розслідування цього інциденту дійшла висновку, що причиною нештатного польоту стало перевищення маси розгінного блоку через конструкторську помилку в розрахунку заправки рідкого кисню.
700 тисяч — за загиблих в авіакатастрофі родичів
Суд Бразилії ухвалив, що авіакомпанія Air France зобов’язана виплатити понад 700 тисяч доларів компенсації родичам бразильської сім’ї, яка перебувала на борту літака, що минулого року впав в Атлантичний океан. Літак здійснював рейс iз Ріо–де–Жанейро до Парижа, всі 228 пасажирів загинули. За результатами розслідування, причиною катастрофи була несправність датчиків швидкості, а самої трагедії можна було уникнути.