Складні погодні умови, через які в різних регіонах Росії порушено авіасполучення, призводять і до трагедій. Позавчора приблизно о 23.30 за місцевим часом на межі Тульської та Орловської областей неподалік селища Малоє Скуратово зазнав аварії російський військовий транспортний літак Ан–22. Інша назва цієї моделі — «Антей» (за іменем міфічного титана, який був сильним лише доти, доки торкався матері Землі). Як повідомляє РІА «Новості», машина якихось 10 кілометрів не дотягнула до місця призначення — тульського аеродрому «Мігалово».
Місце падіння літака вдалося встановити через три години після катастрофи, але через нульову видимість військові гелікоптери з пошуковими загонами не могли туди дістатися. Лише після світанку рятувальники прибули на снігоходах. Хоча рятувати було нікого — всі 12 військових льотчиків (члени головного та запасного екіпажів), які перебували на борту «Антея», загинули. Літак повертався до «Мігалова» з Воронежа, куди доставив винищувач МіГ–31. За свідченнями мешканців сусіднього селища, зіткнення літака із землею супроводжував вибух. На місці падіння утворилася глибока вирва.
Експерти міністерства оборони Росії розглядають кілька версій катастрофи, однією з яких є відмова двигуна. Літаки Ан–22 ВПС Росії використовують із 1965 року. «Антей» із вантажопідйомністю 60 тонн та здатністю брати на борт до 300 військовослужбовців є одним із найбільших у світі військово–транспортних літаків. Заввишки він як чотириповерховий будинок. Ці машини з 1965 по 1976 рік випускав Ташкентський авіазавод. Усього було виготовлено 66 «Антеїв». Дев’ять із них розбилися в різні роки експлуатації. Одна з таких катастроф сталася над Атлантикою під час перельоту до Чилі.
Офіційний представник ВПС Росії Володимир Дрик учора оголосив, що у зв’язку з катастрофою поблизу Тули головнокомандувач тимчасово призупинив польоти всіх Ан–22 та турбогвинтових бомбардувальників Ту–95МС, які обладнані двигунами такого самого типу.
А ТИМ ЧАСОМ...
Учора у Казахстані неподалік Алмати через проблеми в роботі одного з двигунів здійснив аварійну посадку американський військовий транспортний літак «Геркулес» С–130. Як повідомляє МНС Казахстану, ніхто із 300 військовослужбовців, які перебували на борту, не постраждав. Літак летів до киргизького аеропорту «Манас», поблизу Бішкека, який є американською перевалочною базою для операцій в Афганістані.