Після короткочасного затишшя вiд скандалу, пов’язаного із загибеллю тварин у столичному звіринці, і обіцянок його нового очільника Олексія Толстоухова, що відтепер «все буде під контролем», ситуація принципово не змінилася. Минулого тижня в зоопарку загинуло троє пінгвінів Гумбольдта. Про це повідомила Ініціативна група порятунку Київського звіринцю, куди входять звільнені працівники зоологічного парку. Інформацію невдовзі підтвердила й прес–служба зоопарку. Цього разу офіційне пояснення причин смерті відмінні від попередніх — йдеться вже не про отруєння, а про хронічну хворобу пінгвінів. Мовляв, нездужали птахи давно, ще до того, як до зоопарку потрапили. Потім аспергилез (легенева хвороба, збудником якої є гриби і пліснява) став хронічним, тож смерті уникнути було неможливо.
Директор Київського еколого–культурного центру Володимир Борейко вважає, що найближчі п’ять років варто чекати нових смертей. І причина, на думку пана Володимира, в тому, що років iз 20 не оновлювали колекцію, а фінансування завжди бракувало і бракує. «За статистикою, цього року смертей не так багато, як рокiв три–чотири тому, бо ніхто не проводив моніторингу, — говорить Володимир Борейко. — Для тварин необхідні комфортні умови, а для цього потрібно змінювати не лише директорів, а й персонал, покращувати умови проживання звірів».
Нагадаємо, протягом року в київському зоопарку гинуть тварини. Першим помер слон Бой, яким особисто опікувався сам мер Черновецький. Досі так і не з’ясовано, від чого настала смерть тварини: від отруєння чи через сувору дієту (у грудні слон схуд на півтонни). У травні померла верблюдиця Майя і самка бізона Вія, за словами колишньої директорки Світлани Березіної, через отруєння. У вересні помер самець шимпанзе Джонні. Попереднє розслідування, ініційоване Леонідом Черновецьким, конкретних результатів не дало.
А ТИМ ЧАСОМ...
Цар звірів заговорив
Ситне життя в Черкаському зоопарку спонукає тварин не тільки до народження потомства, а ще й до вивчення людської мови. Від гарного життя тут почав говорити лев Нік, повідомляє власкор «УМ» Людмила Нікітенко. «Ану скажи — «ма–ма», ану скажи!» — просить лева робітниця з догляду за хижими тваринами Тетяна Сотула. Лев підходить до краю вольєра, треться об нього кудлатою мордою і видає протяжні звуки «ма–ма!». Якусь мить він мовчить, а потім двічі повторює «сказане». Пані Тетяна хвалиться таким талантом Ніка. Адже це вона навчила лева так говорити.
«Цьому леву п’ять років, і такі звуки він видає, якщо в нього гарний настрій», — пояснює «УМ» завідувачка сектору Черкаського зоосаду Ірина Компанієць. За її словами, такі здібності до вивчення мови має лише Нік.