Незважаючи на те, що для багатьох куточків Земної кулі 2010–й завершується небаченими досі сніговими заметілями, морозами й крижаними дощами, цей рік виявився найтеплішим за всю історію метеорологічних спостережень. Такий висновок оприлюднила Національна космічна агенція США (НАСА), отримавши зроблений на її замовлення аналіз глобальних температур року, що минає, та прогноз на цю зиму від групи вчених з американської фірми Atmospheric and Environmental Research, Inc. («Атмосферні та природні дослідження»). Очолює цю компанію Джуда Коен, який, до речі, був єдиним, хто передбачив сильні морози минулої зими. При укладанні своїх прогнозів Коен виходить, зокрема, із замірів осіннього снігу в Сибіру. Цього року його було немало, а це, згідно з теорією Джуди, має вплив на збільшення танення льодовиків Арктики.
За прогнозами експертів «Атмосферних та природних досліджень», решта цієї зими буде теплішою, ніж аналогічний період 2010–го, але далеко не рекордно теплою. Незважаючи на загальну тенденцію глобального потепління, наступного року океани розігріються менше, ніж цього, а це означає, що до атмосфери планети потрапить менше водяної пари. Це стане причиною того, що в Європі наступного року влітку буде менше дощів, а взимку — снігу.
Утім європейські експерти–метеорологи сприйняли висновки американців із певним скепсисом. І надалі, спираючись на результати власних досліджень, вважають, що найтеплішим за всю історію замірів залишається 1998 рік, при цьому погоджуючись, що інші дев’ять із десяти найтепліших в історії років припадають саме на останню декаду.