Один із опозиційних кандидатів у президенти Білорусі Григорій Костусєв подав до Центрвиборчкому скаргу з вимогою визнати підсумки президентських виборів, на яких переміг Олександр Лукашенко, недійсними. Як повідомляє білоруська інформаційна компанія БелаПАН, Костусєв заявив, що подає скаргу не тільки від свого імені, а й від імені кандидатів, які були затримані після виборів і досі перебувають під арештом.
Тим часом Польща пропонує, щоб у рамках реакції на події в Білорусі Європейський Союз відновив і розширив призупинені в жовтні 2008 року візові санкції для найвищих представників білоруської влади, включно з президентом Лукашенком. Побиття учасників післявиборчих маніфестацій та кандидатів у президенти, масові арешти та можливу реакцію Брюсселя на цей владний терор міністри закордонних справ країн–членів ЄС обговорять на своєму засіданні в січні. Серед затриманих на мітингу опозиції в Мінську 19 грудня є й громадянин України, який випадково опинився на площі разом із родичами. Йому присудили адміністративний арешт на 10 діб.
Як випливає з оприлюднених сайтом «Вікілікс» документів, режим Лукашенка вдається не лише до політичних репресій, а й до відверто кримінальних дій. Зокрема, за інформацією посольства США в Мінську, найближчі до Лукашенка особи займалися рекетом, а отримані кошти потім переправляли до США через Польщу та Росію. Очолював цю злочинну групу міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Сіваков, а головним виконавцем був начальник особистої охорони президента Дмитро Павліченко. У звіті, підготовленому 2003 року на замовлення ПАРЄ, Павліченко згадується як причетний до безслідного зникнення в 1999—2000 роках кількох білоруських опозиціонерів. Посольство США у своїх депешах посилається на білоруського правозахисника Олега Волчака, який володіє доказами, що Павліченко, підпорядкований особисто Лукашенку, був не лише організатором та командиром «ескадронів смерті», а використовував їх для рекетирського вибивання з представників бізнесу хабарів «за дах».