Учора лідерку «Батьківщини» Юлію Тимошенко знову викликали слідчі Генпрокуратури. Обвинувачувана у справі «японських квот» перед допитом заявила пресі, що «психологічно готова до всіх дій влади», тим більше якщо її «намагаються посадити за виплату пенсій». Пані Тимошенко вважає, що якщо говорити про корупцію, то саме «Президент Янукович сформував сьогодні у державі повну систему корупції і покриття корупції». А це — і скасований днями пакет антикорупційних законів, напрацьований попередньою владою, і ймовірність призначення головою НБУ Сергія Арбузова, який є бізнес–партнером сина Президента, тощо. «І на тлі цього смішно виглядає, що мені хочуть дати від 5 до 10 років за те, що я в кризу платила людям пенсії», — обурюється леді Ю.
Уже після допиту екс–Прем’єр повідомила, що в Генпрокуратурі жодних слідчих дій із нею не проводили (хоча до слідчої групи «входять уже десятки людей»), натомість вирішили допитувати її ледь не щодня й тим самим обмежити її можливість «живого» спілкування з людьми в регіонах. Обвинувачуваній Тимошенко змінили підписку про невиїзд: розширили кількість адрес, за якими вона може перебувати. Наступний допит леді Ю має відбутися завтра.
У фракції БЮТ переконані, що це кримінальне переслідування їхньої лідерки має на меті завадити їй балотуватися на наступних парламентських та президентських виборах. Для цього достатньо умовної судимості з випробувальним терміном. Окремі експерти вважають, що владі не вигідно «садити» опонентку й робити з неї «мученицю», натомість наявність «умовної» судимості поставить хрест на її політичному майбутньому. Версії, що переслідування лідера опозиції Юлії Тимошенко має політичне підґрунтя, дотримуються й деякі західноєвропейські політологи.