Прем’єр–міністр Болгарії Бойко Борисов оголосив, що всіх дипломатів, які в минулому співпрацювали з комуністичними органами держбезпеки, буде відкликано з їхніх місій. «Партія ГЕРБ і я, її голова, як переконані демократи вважаємо, що таких осіб не варто залишати на посадах», — заявив Борисов днями на засіданні Кабінету міністрів.
Натомість президент Болгарії Георгій Пирванов, який у комуністичні часи був співробітником Інституту історії Болгарської компартії та агентом держбезпеки, заявив, що виступає категорично проти люстрації у лавах дипломатичного корпусу. Але в Болгарії президент виконує, радше, церемоніальні обов’язки, тому заборонити таку «чистку» не може. Хоча міністр закордонних справ Ніколай Младенов повідомив, що з президентом усе ж проведуть консультації стосовно того, яких саме дипломатів відкликати.
За словами прем’єр–міністра Борисова, він обговорював із Младеновим питання звільнення частини співробітників МЗС і знайшов розуміння та підтримку. «Більшість із цих людей уже в такому віці, що можуть спокійно піти на пенсію та писати мемуари про свою шпигунську діяльність, які, безсумнівно, будуть цікаві читачам. А автори ще й гроші за це отримають», — намагався розрядити напружену ситуацію на засіданні уряду прем’єр.
Посол США в Болгарії Джеймс Уорлік заявив під час зустрічі з парламентською групою правлячої партії ГЕРБ, що болгарський уряд дійсно має вирішити питання з дипломатами, які були агентами комуністичної спецслужби. На думку Уорліка, питання про те, чи потрібно для цього ухвалити спеціальний закон, який заборонить колишнім співробітникам держбезпеки перебувати на дипломатичній службі, має вирішити парламент. Наразі правляча коаліція пропонує просто внести відповідні поправки до закону про дипломатичну службу.
Найближчим часом із ключових столиць світу відкличуть 29 болгарських послів, які були агентами безпеки до 10 листопада 1989 року. Прізвище посла Болгарії в Києві Дімітара Цвєткова в цьому списку не значиться, але буде відкликано послів у Мінську та Москві — Захарія Радукова та Пламена Грозданова. Загалом на цей час до «чорного списку» уряду входять 45 болгарських дипломатів високого рангу.