Цьогоріч уже вчетверте в Україні відзначали тих, чия благодійна робота визнана найкращою. Минулого тижня в приміщенні столичного Музею мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків відбулася урочиста церемонія нагородження переможців національного конкурсу «Благодійник року».
Загалом на конкурс цього року було подано 76 заявок, серед яких журі обрало переможців у десяти конкурсних номінаціях та визначило володарів шести спеціальних призів.
Серед переможців — компанії «Майкрософт Україна», «Астеліт», «Дружба–Нова», ПСП «Новогригорівське», благодійний фонд «Запорука», громадські організації «Чорнобиль–допомога» та «Все робимо самі», підприємці Олександр Ахунзянов, Юрій Смертига, Віктор Скопенко. На рахунку цих людей і компаній — велика низка великих і дрібних добрих справ: від інвестицій в освіту, культуру та медицину до звичайних кількох сотень гривень для людини, яка опинилася у скруті.
«Цього року було складно обрати переможців, адже на конкурс були подані дуже якісні проекти. Всі вони гідні того, щоб бути найкращими», — каже голова оргкомітету конкурсу, голова правління фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук. — Ми — професіонали добрих справ. Ми маємо показувати приклад найкращої, найбільш ефективної благодійної роботи. Саме такі проекти надійшли цього року на конкурс «Благодійник року».
Цікаво, що в спиcках номінантів на благодійника року значиться і прізвище головного «гречкодавця» країни Леоніда Черновецького. Правда, до списку переможців він не потрапив. Бо, крім уже згаданої роздачі гречки та продуктових наборів, у минулі роки столичний мер запам’ятався досить епатажними вчинками. Наприклад, запевняв, що отримує зарплату в розмірі однiєї гривнi, а решту віддає на благодійність, та збирав підприємців на благодійні обіди. Тобто більше піарився, ніж справді допомагав нужденним.