Караван із восьми барж, навантажених мінеральними добривами, так і не дістався порту призначення, зазнавши аварії неподалік румунського міста Харшова, біля рибальського селища Гіндарешть. Про це напередодні повідомили румунські ЗМІ. Як уточнило вчора українське МЗС із посиланням на дипломатичне представництво в сусідній країні, аварія сталася вранці (о 4.00) 19 грудня на 261–му кілометрі Дунаю, що всього в 130 кілометрах від кордону з Україною. Внаслідок інциденту в річку потрапили 964 тонни міндобрива «Амофос».
Баржу, що затонула на Дунаї, транспортував буксир «Оріон» під прапором Молдови. За попередніми даними (розслідування наразі триває), аварія сталася через розрив з’єднання між суднами — некеровані «причіпи» сіли на мілину, а один iз них затонув. Усього ж буксир транспортував 8 завантажених у торгових портах міст Ізмаїл та Рені барж до Белграда (Сербія). У результаті інциденту ніхто з 11 осіб екіпажу не постраждав. Екологи сусідньої держави стверджують, що міндобрива, які потрапили у воду, — нетоксичні. Вони, мовляв, швидко розчиняться у воді і не завдадуть значної шкоди навколишньому середовищу. Попри це, місцева влада до остаточних висновків експертів усе ж заборонила рибалити в тих місцях.
У Мінекології України «УМ» учора змогли лише підтвердити сам факт аварії на Дунаї, однак оцінювати її наслідки для екології там наразі не беруться і чекають «повідомлення з Румунії із детальним описом повної хімічної складової речовини». МНС у взаємодії з Мінекології, Мінтрансом, МОЗ та Держводгоспом здійснює моніторинг якості води в річці Дунай. Населенню Одещини рекомендували відмовитися від вилову риби і використання річкової води.
Сліди фосфатів в українських водах Дунаю мали б з’явитися вже сьогодні вранці.