Ассанжа таки випустять
Засновника сайту «Вікілікс» Джуліана Ассанжа випустять на волю, щойно буде сплачено заставу. Таке рішення вчора ухвалив лондонський суд, відхиливши апеляцію прокурорів на свій попередній вердикт. Нагадаємо, напередодні Ассанжеві призначили заставу в розмірі 200 тисяч фунтів плюс 40 тисяч «на всякий випадок», але Швеція, яка вимагая екстрадиції звинуваченого в злочинах на сексуальному ґрунті австралійця, подала протест. Станом на вчора адвокатам Ассанжа вдалося зібрати більше половини потрібної суми. Складність полягає в тому, що гроші мають бути готівкою.
Авіакатастрофа в Непалі
Невеликий літак типу «Твін Оттер», на борту якого перебувало 19 пасажирів та троє членів екіпажу, розбився вчора біля підніжжя Гімалаїв у східній частині Непалу. Як повідомляє агенція «Франс пресс», при ударі об землю літак розпався на кілька частин, всі, хто летів на ньому, загинули. 18 із 19 пасажирів були громадянами Непалу, які поверталися з відвідин індуїстських храмів.
Винних у катастрофі в Мексиканській затоці судитимуть
Уряд Сполучених Штатів склав судовий позов проти нафтового концерну «Брітіш петролеум» та восьми інших фірм, які відповідальні за витік нафти у води Мексиканської затоки. Американська адміністрація звинувачує їх у порушенні правил охорони довкілля та правил безпеки при промисловому видобутку нафти, що спричинило вибух на нафтовидобувній платформі «Діпвотер хорайзон» та, як наслідок, кількамісячного витоку нафти у води затоки. В разі визнання вини обвинуваченим може загрожувати штраф у розмірі до 20 мільярдів доларів. Але, як зазначає агенція «Рейтер», це лише «перший залп юридичної битви, яка, напевне, триватиме довго». Концерн «Брітіш петролеум» уже заявив: судовий позов від американського міністерства юстиції ще не є правовою констатацією вини «БП» за катастрофу в Мексиканській затоці.
Гучний судовий процес
у Стамбулі
У Стамбулі розпочався судовий процес за звинуваченням великої групи осіб у підготовці 2003 року державного перевороту. По справі проходять 196 осіб, переважно військових, серед яких — по 30 чинних і відставних генералів та адміралів. У разі доведення вини їм загрожує ув’язнення терміном від 15 до 20 років.
Починаючи з 1960 року, дуже впливова в Туреччині армія тричі здійснювала державні перевороти, але щоразу — з метою недопущення ісламізації країни та збереження її світського статусу. Не виключено, що нинішня проісламістська влада Туреччини просто мститься військовій верхівці за такі дії.