Війна «чистих росіян» з «особами кавказької національності» вийшла за межі Москви: позавчора ввечері заворушення ледве не спалахнули й у Санкт–Петербурзі та деяких інших великих містах. Але цього разу правоохоронці втрутилися значно активніше, ніж 11 грудня. Тоді, нагадаємо, хода пам’яті вбитого в сутичці з кавказцями вболівальника «Спартака» Єгора Свиридова переросла у великий мітинг на Манежній площі: кількатисячний натовп радикальних молодиків, викидаючи руки в нацистському вітанні, скандував ксенофобські гасла, жбурляв «підручними засобами» в міліцію й жорстоко бив усіх «осіб неслов’янської зовнішності», яким випало нещастя потрапити під гарячу руку.
15 грудня в центрі Москви знову почали збиратися групи людей: з одного боку — неформалів–«слов’яноцентристів», з іншого — не менш радикально налаштованих представників кавказької діаспори, які оголосили збір біля Київського вокзалу на акцію–відповідь суботній демонстрації. Але масового побоїща не сталося: ще до бійки правоохоронці затримали понад 1300 осіб. У більшості було вилучено бейсбольні битки, дрючки та зброю — від пістолетів і ножів до заточок, викруток та навіть молотків. Попри превентивні дії, окремих сутичок уникнути все ж не вдалося — поранення отримало близько 30 людей.
Але «футболісти» пообіцяли не зупинятися, заявивши: якщо влада не вживе швидких заходів і не вирішить проблему під кодовою назвою «Росія — для росіян», події 11 й 15 грудня здадуться їй «квіточками»...
ОЦІНКИ
Конфлікт між російськими радикалами і кавказцями вчора в ефірі програми «Розмова з Володимиром Путіним» прокоментував російський прем’єр–міністр, якого деякі оглядачі вважають безпосередньо зацікавленим у створенні (а згодом — тріумфальному придушенні) нестабільності напередодні президентських виборів. «Не можна загальною фарбою мазати ні кавказців, ані людей інших національностей, хоча такої національності як «кавказець» немає насправді. Але потрібно присікати прояви екстремізму з усіх боків, звідки б вони не виходили», — наголосив Путін. І закликав не критикувати правоохоронців за жорстку протидію масовим заворушенням. «Органи влади виконують найважливішу функцію в державі, і не можна опускати їх нижче плінтуса — в іншому випадку воювати з радикалами доведеться ліберальній інтелігенції», — блиснув сарказмом прем’єр.