Кримінальну справу, порушену проти екс–директора ХАЗу Павла Науменка, розглядали в Київському районному суді Харкова майже три роки. Затяжний характер процесу навіть змусив робітників підприємства не раз виходити на вуличні пікети. У них була підозра, що справу затягують не випадково і, зрештою, таки спустять на гальма. Днями настала довгоочікувана розв’язка. Гендиректора, який керував підприємством iз 2002–го по 2007 рік, засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна і трирічною забороною займати відповідальні посади.
Як «УМ» уже повідомляла, кримінальну справу проти Павла Науменка порушив ще в 2006 році слідчий відділ обласного управління СБУ. Його звинуватили у розтраті державного майна, а пізніше — ще й у службовому підробленні, що спричинило тяжкі наслідки. Ціна питання — 48 мільйонів збитків, яких зазнало підприємство за час директорства Науменка. Слідчі встановили, що керівництво заводу, маючи мільярдні борги з узятих кредитiв, продовжувало позичати гроші. При цьому великі суми йшли не тільки на розвиток виробництва — гендиректор проводив їх через власні бізнес–структури, де вони частково осідали. Сам підозрюваний увесь цей час заперечував висунуті на його адресу звинувачення, запевняючи, що державні кошти не йшли на розвиток його приватних фірм. «Вас обдурюють, я жодної копійки на заводі не брав, — сказав він перед одним із судових засідань, звертаючись до хазівців, які вийшли на черговий пікет. — Істину нехай встановить суд».
Істина виявилася гіркою, хоча адвокати пана Науменка повідомили, що наразі готують апеляцію і все ще може змінитися. Особливої ейфорії не відчувають і колишні співробітники екс–директора, адже суд розглядав лише кримінальну складову справи. Тому питання, чи повернуться озвучені 48 мільйонів на заводські рахунки, і після виголошення вироку залишається відкритим.