Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) підвищила тариф на теплову енергію з урахуванням її транспортування і поставки для «Київенерго», що відпускається для потреб населення, на 35 відсотків iз 1 січня 2011 року. Зокрема, тариф «Київенерго» на теплову енергію для населення з приладами обліку з 1 січня зросте на 35% або 44,4 грн. — до 171,25 грн. за Гкал (без ПДВ); для населення без приладів обліку — також на 35% або на 43,91 грн. (до 125,47 грн. за Гкал (без ПДВ).
Крім того, комісія підвищила тариф «Київенерго» на теплову енергію, що відпускається бюджетним організаціям, на 18,8% — до 476,64 грн. за Гкал (без ПДВ). Тариф компанії на теплову енергію, що поставляється іншим споживачам (промислові споживачі), збережений на колишньому рівні — 563,46 грн. за Гкал (без ПДВ).
Водночас у вівторок стали відомі висновки компаній «Укренергопром–2» та «СТЕК», які мерія найняла для аналізу і розробки проектів покращення теплопостачання Києва. За їхніми оцінками, у столиці найгірше опалюються будинки тiєї частини міста, які обслуговує ТЕЦ–5. Це Печерськ, Голосієво, Теремки, Позняки, Осокорки, Березняки та Русанівка. ТЕЦ не здатна нагріти достатньо тепла для районів, що безконтрольно забудовувалися в останні роки. У центральній частині міста також найбільше застаріли тепломагістралі, по яких iде тепло до будинків. «Найбільше проривів «Київенерго» ліквідовує в центрі. Теплопровід, якому більше 25 років, пропускає тепло. До квартир доходить лише 54% того, що виходить iз ТЕЦ», — наголосив фахівець з інженерних мереж товариства «СТЕК» Микола Романець.
Нинішня міська влада бачить вихід в утепленні будинків, встановленні у квартирах лічильників і пристроїв, які б дозволили людям самостійно регулювати тепло, та переході до підігріву води на теплових пунктах безпосередньо в будинках. Із цим КМДА пов’язує свою мету — стимулювати людей створювати об’єднання власників багатоквартирних будинків, які б були зацікавлені в економії тепла та енергоефективності будинків. Також команда Попова планує відремонтувати тепломережі та котельні. Однак чекати ремонтів доведеться до наступного року — для цього київська влада обіцяє передбачити кошти у бюджеті на 2011 рік, позичивши їх у міжнародних організацій та Світового банку.