«Республіканський стадіон» стане «Олімпійським»
Рішення про перейменування станції столичного метрополітену ухвалила комісія Київміськдержадміністрації з питань перейменування і пам’ятних знаків. Як пояснив депутат Київради Олександр Бригинець, оскільки Республіканський стадіон уже давно іменується Олімпійським, а станція метро «Республіканський стадіон» була відкрита ще у 1981 році й нині ця назва є застарілою, комісія одноголосно проголосувала за зміну назви станції «підземки» на більш сучасну.
«Січ» стартує наступного року
Запуск українського супутника «Січ–2», запланований на грудень цього року, перенесено на першу декаду 2011 року у зв’язку з фінансовими труднощами. За словами керівника Центру інформаційних зв’язків державного конструкторського бюро «Південне» Юрія Мошненка, «Січ–2», розроблений і виготовлений об’єднанням Південний машинобудівний завод, є «оснащеним багатозональним сканером високої роздільної здатності та сканером середнього інфрачервоного діапазону iз загальною шириною смуги охоплення 500 кілометрів, може робити знімки з роздільною здатністю до восьми метрів для вирішення різних соціально–економічних та природоохоронних завдань».
«Укрзалізниця» призначила додаткові потяги
32 додаткові поїзди курсуватимуть для забезпечення перевезень пасажирів на час новорічних та різдвяних свят. Зокрема, десять потягів призначила Південно–Західна залізниця, ще дев’ять — Придніпровська, по чотири — Одеська, Південна і Донецька. Додатковий потяг курсуватиме і від Львівської залізниці.
Дослідник Голодомору судитиметься з «губернатором»
Звільнений директор Державного архіву Сумської області Геннадій Іванущенко оскаржив у судовому порядку розпорядження голови Сумської облдержадміністрації Юрія Чмиря про своє звільнення. Історик вважає єдиною причиною звільнення дослідження ним тем повстанського руху, Голодомору 1932—1933 років і політичних репресій. «Зараз у влади своє бачення нашого минулого. Через це десятки кваліфікованих фахівців вимушені піти з роботи за власним бажанням. Ще у липні мене викликали в ОДА, де сказали, що претензій до моєї роботи немає, але керівництво має інше бачення з приводу кадрових призначень. Я не захотів іти за власним бажанням», — розповів Геннадій Іванущенко.
200 українцiв стали заручниками аеропорту
Через скасування рейсів авіакомпанії «Люфтганза» в аеропорту «Франкфурт» (Франкфурт–на–Майні, Німеччина) до Києва довгий час не могли вилетіти близько двох сотень громадян України, повідомили в четвер у Міністерстві закордонних справ iз посиланням на генконсульство України в Франкфурті–на–Майні. Найімовірніше, винні погодні умови: 9 грудня через снігопад у Франкфуртському аеропорту скасували 250 авіарейсів. За даними відомства, «Люфтганза» відмовлялась направляти українських громадян на рейси інших іноземних авіакомпаній, які забезпечують повітряне сполучення з Києвом. В українському представництві авіакомпанії «УМ» навідріз відмовилися коментувати ситуацію. Як нам повідомили у генконсульстві України у Франкфурті, вчора всі українці вже успішно вилетіли додому.