У замітці «Які кадри вирішують усе», надрукованій в «Україні молодій» 13 лютого ц. р., ішлося про окремі аспекти діяльності Дніпропетровського управління юстиції та його керівника Володимира Єремєєва. Автор публікації, зокрема, акцентував увагу на кількох фактах, що так і залишилися в розряді чуток та не знайшли підтвердження.
З появою нового керівництва позитивні зрушення, на які так чекали пересічні громадяни та працівники юстиції, таки відбулися в Дніпропетровському обласному управлінні юстиції. Ще рік тому обласне управління «славилося» тотальним невиконанням судових рішень. Сьогодні дніпропетровці за рівнем стягнених грошових сум посіли перше місце в Україні. Зокрема, протягом 2003 року відділом державної виконавчої служби обласного управління стягнено 1 мільярд 131 мільйон гривень. Аби ефективніше діяла ця служба, створено спільні робочі групи щодо взаємодії її органів з державною податковою адміністрацією, КРУ, пенсійним фондом та митницею. І це приносить реальні результати. З вересня минулого року здійснюється постійний щоденний контроль за перерахуванням стягнутого виконавчого збору до держбюджету України і на реєстраційні рахунки обласного управління юстиції. У результаті сума цих стягнень зросла в 10 разів.
Дніпропетровська юстиція стала відкритішою. Сьогодні ввійшли в практику виїзні прийоми громадян у містах і районах області керівниками обласного управління. У створених громадських приймальнях юристи безоплатно допомагають сотням громадян, складають для них позови, заяви, інші правові документи. Багато гострих питань вирішується оперативно. У громадській приймальні обласного управління постійно працює телефонна «гаряча лінія»: 38-55-00. Спеціалісти не тільки приймають заяви, а й надають різноманітні консультації. Цей телефон став гарячим у повному розумінні слова. Відтак майже в 2 рази зменшилася кількість скарг на працівників органів юстиції області. До речі, вони останнім часом постійно виступають із роз'ясненнями нововведень у законодавстві на обласному телебаченні.
В обласному управлінні організовано Центр із проблем трудової зайнятості, де створено базу даних юристів, що потребують працевлаштування, і з іншого боку — підприємств, яким потрібні фахівці з правових питань.
А що стосується кадрів, то з ними ведеться активна і принципова робота. Якщо у 2002 році при колишньому керівництві було проведено лише п'ять перевірок державних виконавчих служб, то в минулому — вже 74. За їх результатами замінено половину з 50 начальників районних відділів , до дисциплінарної відповідальності притягнуто 45 працівників за порушення присяги державного службовця, звільнено з посад чотирьох начальників виконавчих органів. Тобто корупція, що стала притчею во язицех, не приховується.
Дбають в управлінні й про умови праці службовців. Уперше за 10 останніх років зробили капітальний ремонт приміщення. Кабінети тепер затишні, функціонально ділові. Тут приємно працювати і насамперед приймати людей. До речі, до ремонту кабінету начальника управління приступили в останню чергу. В нормальний робочий вигляд приведено не тільки будівлю обласного управління — повним ходом наводиться лад і в територіальних органах. Деякі з них санітарні інстанції визнавали взагалі непридатними до роботи. Так, приміщення Покровського та Межівського районних управлінь юстиції навіть не були обладнані опалювальними системами. Тепер там нарешті повний порядок. Та й в інших міських та районних управліннях також зроблено ремонт, завезено меблі та сучасну оргтехніку.
Те, що треба перш за все створювати нормальні умови для роботи службовців та прийому громадян, є принциповою позицією керівника управління Володимира Єремєєва. І вона, погодьмося, заслуговує на повагу.
Г. ЦУРКАНОВ.