Уперше в історії його існування Панамський канал закрито для руху суден через стихію — сильні дощі та повені. Попереднього разу Панамський канал закривали 21 рік тому, але тоді причини були політичні. 29 грудня 1989 року підрозділи американської армії увійшли до цієї країни Центральної Америки, щоб заарештувати її корумпованого та причетного до торгівлі наркотиками президента Мануеля Нор’єгу.
Значна частина 77–кілометрового каналу, який з’єднує Тихий океан з Атлантичним через Панамський перешийок, проходить серед гір. Через сильні зливи, внаслідок яких по схилах стікають бурхливі водяні потоки, рівень води в каналі значно підвищився. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, не обійшлося й без жертв — загинули двоє дівчаток. Із небезпечних регіонів у зоні каналу відселено близько півтори тисячі мешканців. У Панамі оголошено підвищений рівень повеневої готовності.
Панамський канал, який є головним джерелом поповнення бюджету країни, — це одна з найважливіших водних артерій світу. Щороку ним проходить 14 тисяч суден, тобто приблизно 40 щодоби. Канал збудували в 1904—1914 роках американці, але 1999 року США передали його Панамі. На відміну від Суецького Панамський канал розташований не на рівні моря — кораблі проходять через систему гігантських шлюзів, що ускладнює його експлуатацію і стало причиною нинішнього закриття. Наразі канал розширюють та модернізують, щоб збільшити його пропускну здатність. Загальна вартість цих робіт становитиме кілька мільярдів доларів.