Зима й надалі знущається зі Старого світу, демонструючи неабияке різноманіття у виборі засобів. Учора снігопади фактично паралізували Велику Британію, де сотні автомобілів у ніч із понеділка на вівторок виявилися ув’язненими в снігових заметах на дорогах. Деяким довелося чекати на звільнення по 14 годин. Поліція розмістила частину з них у сусідніх готелях, а тим, кому не вистачило місця, співробітники Червоного Хреста розносили гарячі напої та їжу. Потяги також стояли або курсували з кількагодинним запізненням. У Шотландії було зачинено всі аеропорти. У Південному Ланкаширі 150 учнів та вчителів ночували в школі, бо не могли дістатися додому. Міністр транспорту Об’єднаного Королівства Стюарт Стівенсон назвав нинішні снігопади найбільшими за останні 50 років.
Надзвичайно складні умови склалися на шляхах Австрії, Словаччини та Угорщини, які вкрила ожеледиця.
А півдню Словаччини та Угорщини тим часом загрожують повені — різке потепління спричинило танення снігів. В Угорщині затоплено понад 200 будинків, у районі озера Балатон розмито залізничну колію та міжнародну автотрасу М–7. Підтоплені й деякі регіони Франції, передусім на півночі країни. У Чехії з понеділка безперервно йде сніг. Через атаку «білих мух» у Празі повністю паралізовано транспортне сполучення, з громадського транспорту працює лише метро.
Найгірша повенева ситуація — на Балканах, передусім в Албанії, Чорногорії та Боснії і Герцеговині. В боснійському місті Тузла загинуло троє людей — їхній будинок знесло повеневими водами. Висота води в річках Чорногорії побила всі рекорди. Вже відселено 1300 мешканців небезпечних регіонів, є план масової евакуації людей поблизу басейнів рік. Матеріальні збитки лише Боснії сягнули 250 мільйонів євро.
В Албанії, за словами очільника МВС Лулзіма Баше, повені є найбільшими за всю новітню історію країни. У північно–західній частині Албанії, поблизу кордону з Чорногорією, евакуйовано 12 тисяч мешканців, передусім у місті Шкодер, затоплено 14 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь. Держава не спроможна самотужки впоратися зі стихією, тому на допомогу прийдуть міжнародні війська НАТО. В Албанії вже працюють турецькі та грецькі військові гелікоптери, які доставляють відрізаним повінню регіонам продовольство та питну воду.