Чергову порцію таємних документів від сайту Wikileaks вважають найбільш небезпечною для безпеки США з усіх матеріалів, оприлюднених скандальним ресурсом раніше. Цього разу йдеться про складений американськими дипломатами список об’єктів у різних країнах світу, які є життєво важливими для США. Завдяки цій «шпаргалці» терористи дізналися, де найболючіше вдарити по найпотужнішій країні світу.
Держдепартамент США в лютому 2009 року доручив своїм дипломатам у всьому світі скласти список об’єктів, «втрата яких могла б значною мірою поставити під загрозу здоров’я громадян США та економічну і суспільну безпеку країни». До об’єктів стратегічного для Сполучених Штатів значення віднесено передусім підводні кабелі, порти, родовища ключових сировинних матеріалів та фірми й компанії. Стратегічне для США значення мають також Панамський канал, газопровід «Дружба», який пролягає територією України та Польщі, нафтопроводи, нафтопереробні заводи на Близькому Сході, японські, китайські та французькі порти. Є в списку і зовсім екзотичні та специфічні об’єкти, як–то фабрика в Австралії з виготовлення антидотів на укуси отруйних змій, завод із виготовлення інсуліну в Данії, бельгійські медичні фірми, які виготовляють вакцини проти віспи та сказу.
Голова сенатського комітету з міжнародних відносин Джон Керрі заявив, що «кейблгейт», як на самому «Вікілікс» охрестили скандальний витік секретних матеріалів, може спровокувати масове відкликання «скомпрометованих» американських дипломатів. Адже в оприлюднених на «Вікілікс» депешах деякі посли та інші високі диппредставники США досить зневажливо відгукуються про можновладців іноземних держав. Високий чиновник Держдепу США, який побажав залишитися неназваним, підтвердив, що кадрові перестановки в посольствах уже почалися. ЗМІ повідомляють про те, що вже напевне буде відкликано посла США в Лівії.
Не виключено, що під хвилю відставок може потрапити і глава американської дипломатичної служби Хілларі Клінтон. Поки що вона збирається кілька тижнів присвятити телефонним розмовам із керівниками тих держав, про які згадується в оприлюднених «Вікілікс» документах.
А тим часом засновник «Вікілікс» Джуліан Ассандж обіцяє публікацію чергових таємних документів. Цього разу, для різноманіття, про Францію.