Американсько–японські маневри біля Кореї
Учора Японія і США почали масштабні маневри під назвою «Гострий меч», приурочені до 50–ї річниці військового співробітництва двох країн. Із боку Японії в Тихому океані в районі острова Окінава до 10 грудня відточуватимуть навички 34 тисячі військовослужбовців, 40 кораблів і 250 літаків, Штати представлені 10 тисячами вояків, 20 суднами, серед яких авіаносець «Джордж Вашингтон», і 150 літаками. Це найбільші військові навчання за всю історію співпраці Токіо й Вашингтона.
Уперше на такому заході присутні південнокорейські спостерігачі. Оскільки «Гострий меч» розгортається неподалік від морського кордону Південної Кореї, ЗМІ вважають, що маневри мають продемонструвати солідарність США, Японії і Південної Кореї в умовах ускладненої ситуації на Корейському півострові та недавнього обстрілу Півдня артилерією КНДР. При цьому офіційно оборонні відомства США та Японії заявляють, що навчання мають на меті відпрацювання дій на випадок загрози з боку будь–якої певної країни.
Напруженість у Кот–д’Івуар
Влада африканської держави Кот–д’Івуар (колишній Берег Слонової Кості) позавчора оголосила державні кордони закритими «до особливого розпорядження», також у країні тимчасово припинено мовлення іноземних супутникових телеканалів. Як повідомляє AFP, влада пішла на ці заходи, щоб уникнути заворушень через суперечливі результати президентських виборів.
За попередніми даними, лідер опозиційної партії «Об’єднання республіканців» Алассан Уаттара випередив чинного президента країни Лорана Гбагбо, але влада не поспішає визнавати поразку. У місті Абіджан, за повідомленням свідків, співробітники спецслужб застрелили вісьмох людей у штаб–квартирі партії Уаттара. Той звернувся до Гбагбо із закликом віддати владу й пообіцяв сформувати об’єднаний уряд.
План банкрутства американської легенди
Американський суд схвалив план банкрутства знаменитої кіностудії «Метро–Голдвін–Майєр». Одна з найбільших та найстаріших голлівудських студій не впоралася з великим борговим тягарем. План порятунку «МГМ» передбачає перетворення її на меншу студію, яка належатиме американській компанії «Спайгласс ентертейнмент». Як альтернативний плану розглядають варіант поглинення «МГМ» канадською студією «Лайон гейт».