Батько 66–річної шведської королеви Сильвії — Вальтер Зоммерлат — був активним діячем нацистської партії Німеччини та керував фабрикою, яку відібрав у євреїв і заробив на ній великі статки, виробляючи озброєння. Цю сенсаційну новину повідомив шведський канал TV4 у програмі розслідувань «Холодні факти». За твердженням королеви Сильвії, дочки німецького бізнесмена та бразилійки, її батько був «політично пасивним». Але документи, роздобуті шведськими журналістами в Берліні та Латинській Америці, свідчать про те, що Вальтер Зоммерлат вступив до нацистської партії ще 1934 року й активно переслідував євреїв.
У квітні 1939–го, за кілька місяців до початку Другої світової війни, Вальтер став власником фабрики металевих виробів у берлінському районі Кройцберг. Доти підприємство належало єврею Єфиму Вехслеру, а його передача Зоммерлату стала можливою завдяки гітлерівському закону, що забороняв займатися підприємництвом особам єврейського походження. Надалі завод переорієнтувався на виробництво запчастин для танків, зенітних установок та інших типів озброєнь, які мали ключове значення для Вермахту.
Сильвія Зоммерлат багато років жила з батьками в Бразилії, де тато працював представником шведської фірми. Заміж за тоді ще спадкоємця шведського трону Карла Густава Бернадота вона вийшла в 1976 році. Перші дані про те, що біографія батька королеви відрізняється від офіційної версії, з’явилися у Швеції в 2003 році. Її величність тривалий час відмовчувалася про татове минуле, а у квітні минулого року розповіла на кінокамеру, що «батьків завод виробляв іграшки, електротовари, сушарки та протигази для цивільних».
На викриття телевізійників королівський двір відреагував такою заявою: «Королева не бачить підстав коментувати зміст телепрограми. Звичайно, королеві прикро, що її батько був членом нацистської партії. Вона вперше дізналася про його партійність лише в дорослому віці. Вона ніколи не мала нагоди обговорити цю проблему з батьком».
Бі–Бі–Сі зазначає у своєму коментарі, що це вже другий скандал у шведській королівській родині після того, як нещодавно з’явилися повідомлення про приватне життя монарха Карла XVI Густава — зокрема, про його участь у сексуальних оргіях у приватних клубах поблизу Стокгольма. Охорону цих клубів здійснювали співробітники державної таємної поліції. Після тієї історії, як свідчать результати соціологічних опитувань, рейтинг схвальних оцінок монаршої сім’ї скоротився до 51 відсотка у порівнянні з 64 відсотками минулого року.