Може, нинішній владі й здається, що «покращення життя» вже настало, однак насправді українці лише тугіше затягли паски. Майже кожен другий українець констатує погіршення свого матеріального становища протягом останнiх півроку. Як повідомляє УНІАН, про це свідчать результати соцопитування «Українського демократичного кола». Кожній десятій українській родині (про це зазначає 10,5 відсотка опитаних) не вистачає грошей навіть на їжу, а відносній більшості (понад 40 відсотків) досить складно купувати одяг чи взуття. При цьому абсолютну більшість населення України (майже 97 відсотків опитаних) так чи інакше хвилює зростання цін.
При цьому майже половина опитаних вважає, що головним винуватцем нинішнього стрімкого зростання цін однаковою мірою є як нинішня, так і попередня влада. При цьому 12 відсотків опитаних дотримуються думки, що зростання цін — об’єктивний наслідок світової кризи.
Про скрутне матеріальне становище українців свідчать й інші дані. У висновку Рахункової палати з виконання державного бюджету на 2010 рік за 9 місяців, розміщеному на сайті відомства, зазначено: в Україні зріс рівень бідності — на 0,4 відсотка. Тож відтепер за межею виживання у нас перебуває 12,5 мільйона українців (і це при тому, що в нашій державі рівень бідності, кажуть експерти, суттєво занижений).
За даними Рахункової палати, розмір прожиткового мінімуму за 9 місяців номінально зріс лише на 2,2 відсотка, однак з урахуванням індексу споживчих цін реально знизився на 4,8 відсотка. А розрив між прожитковим мінімумом у цінах вересня та законодавчо встановленим сягав 109 гривень. «Дотепер не переглянуто набору харчових продуктів, непродовольчих товарів і послуг для основних соціальних і демографічних груп населення відповідно до вимог закону «Про прожитковий мінімум», що передбачено антикризовою програмою», — йдеться у звіті. Зазначені набори, на підставі яких визначається розмір прожиткового мінімуму, мають переглядатися кожні 5 років, однак не мінялися з часу їх затвердження вже десять років. Та й саме виконання держбюджету–2010 за 9 місяців Рахункова палата оцінила як низьке.
За даними ж ООН, за межею бідності в Україні перебуває 78 відсотків людей. Пишатися нашим чиновникам нічим: наша держава посідає 83–тє місце за рівнем розвитку суспільства, опустившись за останній рік на сім сходинок рейтингу. Загалом експерти зазначають, що за рівнем добробуту Україна посідає одне з останніх місць у Європі, випереджаючи лише Молдову.