Ізраїль відгороджується від Єгипту стіною. Днями в Синайській пустелі вздовж частини ізраїльсько–єгипетського кордону загальною протяжністю 250 кілометрів почалося будівництво муру. Як пояснив речник уряду Марк Регев, чергова стіна на додачу до двох наявних (670–кілометрової завдовжки навколо Західного берега Йордану та 52–кілометрової — на межі із Сектором Газа) має стати перешкодою на шляху нелегальних іммігрантів, торгівлі людьми, контрабанди наркотиків і зброї та терористів. Протягом цього року єгипетські військовослужбовці застрелили щонайменше 28 африканців, які намагалися нелегально перетнути кордон та потрапити до Ізраїлю в пошуках роботи або притулку. А вже в перший день робіт зі зведення стіни ізраїльські солдати затримали в районі кордону 30 нелегалів із Африки.
За словами представника міністерства оборони Ізраїлю Уді Шані, уздовж Синайського муру буде встановлено сканери, які фіксуватимуть наближення до кордону. Будівництво синхронно почалося відразу на кількох ділянках кордону. Загалом зведення стіни триватиме близько року й обійдеться ізраїльському бюджету приблизно в 370 мільйонiв доларів. Для зведення муру вздовж всього кордону з Єгиптом оборонне відомство мало отримати дозвіл уряду, а вартість проекту в цьому разі зросла б до мільярда доларів. Ізраїльсько–єгипетський кордон пролягає від Сектора Газа до міста Еліат над Червоним морем. Досі його контролювали прикордонні патрулі, а вздовж кордону були встановлені сторожові вежі.
Окрім зміцнення кордонів, Ізраїль намагається фізично та юридично «застовпити» за собою окуповані палестинські території. Позавчора ізраїльський парламент ухвалив закон, яким запроваджується обов’язкове проведення референдуму з приводу будь–яких територіальних змін чи поступок сусідам. Закон, підтриманий прем’єр–міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньяху, передбачає, що кожну мирну угоду, якою передбачено звільнення Ізраїлем окупованих територій, після схвалення двома третинами депутатів парламенту має затвердити на референдумі народ. З огляду на націоналістичні настрої переважної частини ізраїльського суспільства, які домінують і серед депутатів Кнесету, можна передбачити, що надалі в Ізраїлі не пройде жодна мирна угода за формулою «території у обмін за мир». А отже, новий закон іще більше ускладнить відносини з палестинцями.