Нова версія популярної ляльки Барбі викликала у дорослих не менший інтерес, ніж у дівчаток, для яких вона, власне, й призначена. Іграшку вже як тільки не називають — і «Анна Чепмен» (за іменем арештованої у США російської шпигунки), й Барбі–телеоператорка, і Барбі–відеоінженер. Офіційно ж лялька, вартість якої у Сполучених Штатах становить 50 доларів, називається Barbie Video Girl (Барбі–відеодівчина). За допомогою схованої в намисті мініатюрної відеокамери вона здатна непомітно для інших знімати до 30 хвилин матеріалу. А переглянути «репортаж» можна на розташованому на спині рідкокристалічному екрані з розподільчою здатністю 1024x756 пікселів.
Поки їхні нащадки залюбки граються комп’ютеризованою «подругою», батьки замислюються над тим, що відеокамеру в руках несвідомих дітей хтось може використати не лише з гральною метою. Скажімо, закликавши малу власницю «відеодівчинки» зафільмувати, «як мама надягає прикраси» або виявити шпигунські здібності, простеживши, де тато ховає гроші, «добрі дяді та тьоті» з вулиці можуть легко пограбувати помешкання. А психологи та соціологи б’ють на сполох, попереджаючи, що іграшку з відеокамерою можуть використати у своїх брудних інтересах педофіли. Австралійський психолог Саллі–Енн Маккормак звертає увагу на те, що особи з хворою психікою можуть, наприклад, попросити дівчинку, щоб садовила ляльку поруч, коли купатиметься, а потім переглядати відзнятий матеріал. До того ж у комплект входить USB–кабель, завдяки якому відзняті фільми можна копіювати на комп’ютер і поширювати в мережі інтернет.
А поки фахівці дискутують, виробники з фірми Mattel виправдовуються: вони, мовляв, прагнули передусім призвичаїти дівчаток до спілкування з технічними новинками та надати їм можливість знімати фільми з точки зору ляльки, розвиваючи таким чином творчі здібності дитини.