Кашин опритомнів
Російський журналіст Олег Кашин, якого в ніч на 6 листопада жорстоко побили двоє невідомих, минулої суботи прийшов до тями. Учора вранці кореспондента газети «Коммєрсант» на його письмове прохання відключили від системи штучної вентиляції легенів, і Кашин зміг говорити. За словами журналіста, чоловік, який вдарив його по щелепі, був схожий на футбольного фаната. Ніяких інших відомостей журналіст не повідомив. Він дуже слабкий і поки що говорить із великими труднощами.
Демократія росіян не цікавить
Переважну частину громадян Росії з усіх проблем країни найбільше турбують інфляція та алкоголізм. За даними опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД), алкоголізм та інфляція непокоять, відповідно, 53% і 56% росіян. Крім того, до найбільш значущих питань, що стоять перед Росією, респонденти віднесли безробіття (46%), корупцію і бюрократизм (44%) та рівень життя населення (42%). Що ж до ситуації з демократією та правами людини, то ці питання, як і національна безпека, непокоять лише 8% росіян. Ще по 7% стурбовані міжнародними та міжконфесійними відносинами, і 5% — екстремізмом і фашизмом.
Качинський просить допомоги у США
Брат загиблого президента Польщі Леха Качинського Ярослав має намір попросити допомоги в розслідуванні Смоленської катастрофи в американських конгресменів. Як повідомляють польські ЗМІ, лідер опозиційної партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський написав листа конгресменам США з проханням допомогти в розслідуванні обставин падіння польського президентського літака під Смоленськом. Прес–секретар уряду Польщі Павло Гращ назвав цей крок Качинського «абсолютним скандалом, що межує зі зрадою». За його словами, ситуація зі зверненням до іншої держави по допомогу в такому питанні за наявності законного уряду у своїй країні «є неприпустимою».
У Бельгії — дощі та повені
У Бельгії внаслідок повеней загинуло двоє людей — у містечку Солр–Сен–Жері 72–річна жінка не змогла вибратися із затопленого автомобіля, а літнього чоловіка селевий потік накрив дорогою до будинку. Дізнавшись про його загибель, вдова бельгійця скоїла самогубство. У передмісті Брюсселя Леєю–Сен–П’єр вийшла з берегів вода в каналі Брюссель–Шарлеруа, внаслідок чого рятувальникам довелося евакуювати мешканців 230 приватних будинків. Потужні зливи призвели також до затоплення підвалів житлових будинків і окремих автомобільних тунелів у Брюсселі, деякі в’їзди до бельгійської столиці перекрито. У провінції Східна Фландрія у зв’язку з повенями оголошено надзвичайний стан.
Вручено почесні «Оскари»
Американська кіноакадемія, починаючи з цього року, дещо змінила регламент церемонії вручення «Оскарів». Засновану 1937 р. премію імені Ірвінга Тальберга, яка вважається почесним «Оскаром» за внесок у мистецтво кіно, відтепер вручають за кілька місяців до головної церемонії. Лауреатів цієї відзнаки визначають раз на два роки. Позавчора в Лос–Анджелесі відбулася 38–ма церемонія вручення премії ім. Тальберга, яку цього року отримали американський кінорежисер Френсіс Форд Коппола, його франко–швейцарський колега Жан–Люк Годар та американський актор Елай Уоллак. Коппола вже має п’ять «звичайних» «Оскарів», чотири з яких отримав за фільми кінотрилогії «Хрещений батько». 94–річний Уоллак здобув славу в спагетті–вестернах 60–років, але його вдала акторська кар’єра триває і дотепер. Пік популярності кінорежисера–авангардиста лівого спрямування Годара припадає на 1960—70–ті роки, але він і зараз активно задіяний у кінематографі. Влітку цього року в Парижі відбулася прем’єра його останнього фільму «Соціалізм». Годар відмовився прибути на церемонію — почесного «Оскара» йому передали через представника.