Зустріч лідерів 20 найбільш промислово розвинених країн світу, яка завершилася вчора в столиці Південної Кореї Сеулі, попри очікування, таки принесла конкретні домовленості. Хоч учасники «великої двадцятки» й не здійснили революційних проривів, їм удалося досягти компромісу з найбільш суперечливих економічних питань, включно з валютним регулюванням та заходами для вирівняння дисбалансу у світовій торгівлі. Особливо складно відбувалися переговори між двома головними гравцями на світовій економічній сцені: США та Китаєм. «Якщо ви самі хворі, то не потрібно просити інших приймати ліки», — так відреагував представник міністерства торгівлі Китаю на американські закиди, що КНР штучно утримує низький курс юаня, аби отримувати вигоди в міжнародній торгівлі, передусім зі Сполученими Штатами.
Попри всі суперечки, учасники саміту ухвалили заключне комюніке. Як заявив журналістам президент США Барак Обама, в ньому містяться конкретні механізми для зміцнення балансу у світовій торгівлі та стійкого розвитку світової економіки. Також у документі зазначається, що держави–учасники саміту домовилися уникати «змагальної девальвації» своїх національних валют. Окрім того, лідери G–20 погодилися виходити з «індикативними показниками» для уникнення торговельних дисбалансів, які негативно впливають на світове економічне зростання.
Підтримала «велика двадцятка» й ідею головуючої на саміті Південної Кореї про створення Глобальної мережі фінансової безпеки. Вона передбачає створення системи фінансових механізмів, які дозволять більш оперативно надавати доступ до фінансових ресурсів у випадку виникнення кризи чи появи її ознак. За базові взято механізми та ресурси Міжнародного валютного фонду.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель на прес–конференції в Сеулі заявила, що Європейський Союз готовий до будь–якого сценарію дій у зв’язку з нинішньою фінансовою кризою в Ірландії. За словами Меркель, інвестори, які останнім часом розпродали велику кількість ірландських облігацій, просто не зрозуміли затверджених ЄС механізмів підтримки країн, яким загрожує криза. А Ірландія дійсно може стати першою країною зони євро, що проголосить дефолт. Такі побоювання минулої середи викликали рекордне падіння курсу євро на валютних біржах.
Саміт у Сеулі традиційно супроводжували протести антиглобалістів, але корейська влада вжила суворих заходів безпеки, виставивши проти трьох тисяч антиглобалістів значно більше поліцейських. Під їхнім пильним наглядом протести проходили мирно й жодним чином не вплинули на роботу саміту.