Лукашенко вирішить, чи визнавати Абхазію
Рішення про те, визнавати чи ні Абхазію і Південну Осетію, ухвалюватиме особисто президент Білорусі Олександр Лукашенко. Про це заявив учора голова комісії з міжнародних справ і зв’язків iз СНД Палати представників Національних зборів Білорусі Сергій Маскевич. За його словами, після відвідин Абхазії, Осетії і Грузії депутати надали свою доповідь главі держави, і тепер йому належить визначатися зі ставленням Білорусі до невизнаних республік. Нагадаємо, раніше Лукашенко заявляв, що його країна досі не визнала Абхазію і Південну Осетію, оскільки Росія не висловила бажання підтримати Мінськ у вирішенні тих проблем, які могли б у нього виникнути після визнання закавказьких республік. Водночас президент Росії Дмитро Медведєв запевняє, що білоруський лідер обіцяв визнати Абхазію і Південну Осетію в присутності п’яти президентів країн–членів ОДКБ.
Молдова хоче в ЄС
Наступного року Молдова збирається подати заявку на вступ до Євросоюзу. Про це заявив прем’єр–міністр країни Володимир Філат, який вважає, що республіка за останній час досягла достатнього успіху в проведенні реформ і впровадженні європейських стандартів, щоб офіційно розпочати процес вступу в ЄС.
Холера окупує Гаїті
Кількість загиблих у результаті епідемії холери на Гаїті досягла 643 осіб, а кількість інфікованих наближається до 10 тисяч. Як повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс», хвороба, спалах якої було зафіксовано 20 жовтня, лютує у п’яти з десяти департаментів, в основному на півночі країни. У тому числі й у столиці Порт–о–Пренсі. Обстановку на Гаїті ускладнив нещодавній ураган «Томас», у результаті якого, за останніми даними, загинуло 20 людей, а також були зруйновані системи питного водопостачання. Після руйнівного землетрусу 12 січня цього року майже 1,3 мільйона гаїтян досі мешкають у наметових таборах, фактично не маючи доступу до елементарних побутових зручностей, що сприяє поширенню епідемії.
Саміт лауреатів «Нобеля миру» в Хіросімі
Перший і останній президент СРСР Михайло Горбачов не візьме участі в саміті лауреатів Нобелівської премії миру, який відкриється сьогодні в японській Хіросімі. Як повідомляє Infox.ru з посиланням на представницю Фонду Горбачова, вирушати у тривалий переліт 79–річному екс–президенту заборонили лікарі, хоча він і почуває себе добре. Основним питанням саміту стане обговорення проблеми непоширення ядерної зброї. Горбачов був одним із п’яти лауреатів Нобелівської премії миру, які підписали лист із закликом до президента США Барака Обами взяти участь у цьогорічній зустрічі, щоб дати новий імпульс до світу без ядерної зброї. Проте Обама, який також є лауреатом, відхилив запрошення. Окрім того, на зустріч не зможуть приїхати цьогорічний лауреат «Нобеля», китайський дисидент Лю Сяобо, що сидить у в’язниці, та лідер руху за демократію у М’янмі Аун Сан Су Чжі, яку не випускають із країни.